Krok za krokom – ako po zime dokonale umyť auto

Krok za krokom – ako po zime dokonale umyť auto

- in Nesmie vám ujsť
0
Komentáre vypnuté na Krok za krokom – ako po zime dokonale umyť auto
Krok za krokom – ako po zime dokonale umyť autoKrok za krokom – ako po zime dokonale umyť auto

V každej autoumyvárni momentálne zažívajú boom klientov. Vidieť je tiež veľa motoristov, ktorí si umývajú auto doma pred garážou. Jar je obdobím, ktoré sa neodmysliteľne spája s údržbou vozidla a jeho čistením. Dúfame, že svojmu vozidlu venujete pozornosť po celý rok a nielen na jar. Aby bola starostlivosť o vozidlo dokonalá, mali by ste pri jeho umývaní dodržiavať isté postupy.

V ručnej autoumývarke sa dokážete venovať vozidlu dokonale

Na vašom mieste by sme dali pri umývaní auta prednosť ručnej umyvárni pred automatickou. Predídete tak poškriabaniu laku vozidla. Zároveň dokážete auto umyť dokonale do poslednej škáry. Pred umývaním odmontujte zo strechy nosiče alebo strešné boxy Northline. Pri ručnom čistení veľa motoristov zabúda na pneumatiky a disky. Preto nie je na škodu začať umývať najskôr zimné alebo letné pneumatiky a až následne sa venovať ostatným častiam automobilu. Pozornosť venujte ráfikom, na ktorých sú nečistoty doslova prilepené. Na ich odstránenie použite silnejšie prípravky. Roztok vody a čistiaceho prostriedku nechajte na ráfikoch a kolesách pôsobiť. Prostriedok sa zmyje počas umývania zvyšku vozidla. Na škodu nie je po zime prezrieť pneumatiky. Dokonca aj kvalitné pneumatiky Kormoran môžu byť po zime poškodené od kamienkov a posypového materiálu. Umyté pneumatiky sa vám budú lepšie kontrolovať.

Aktívna pena rozpustí aj najsilnejšie nečistoty

Celé vozidlo nastriekajte silnou vrstvou aktívnej peny, ktorá nie je škodlivá ani pre pneumatiky. Po rozpustení nečistôt je čas na oplach vozidla. Postupujte smerom od strechy k podvozku. Pozornosť venujte miestam, kde sa bežne nedá dostať. Ide o podbehy a stredné časti podvozku. Snažte sa dočiahnuť úplne všade, aby sa posypové zimné materiály rozpustili. Ich usádzanie v spodnej časti auta je najčastejšou príčinou korózie. Naozaj silné znečistenia je niekedy nutné pred zmytím aktívnej peny prečistiť hubkou alebo jemnou kefou.

Voskovanie karosérie realizujte až po dôkladnom vysušení

Niektorí nedočkaví šoféri začnú voskovať vozidlo ešte pred vysušením karosérie. Následne sa čudujú, prečo je na ich kapote vidieť toľko nepekných máp. Na vysušenie môžete použiť silikónovú škrabku alebo špeciálne utierky, ktoré sa dajú zakúpiť v predajni s auto kozmetikou. Týmto spôsobom zaručene neuvidíte na kapote kvapôčky zaschnutej vody. Záverečným krokom čistenia vozidla je jeho voskovanie. Vosk ochráni lak, predĺži jeho dokonalý vzhľad a udrží vozidlo dlhšie čisté. Voskové prípravky nechajte na laku pôsobiť a následne ich vyleštite obrúskami alebo leštičkou.

 

 

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už