Je to tu! Koniec dohadom a špekuláciám! Rolls-Royce Cullinan je názov najnovšieho a najluxusnejšieho SUV na svete.

Je to tu! Koniec dohadom a špekuláciám! Rolls-Royce Cullinan je názov najnovšieho a najluxusnejšieho SUV na svete.

- in Auto
1146
Komentáre vypnuté na Je to tu! Koniec dohadom a špekuláciám! Rolls-Royce Cullinan je názov najnovšieho a najluxusnejšieho SUV na svete.

Rolls-Royce, britská automobilka prelomila svoja mlčanie: „Čakanie je u konca.“ Táto automobilka, ktorá sa postupne počas rokov stala symbolom luxusu na kolesách, začala odkrývať svoje tajomstvá. Konečne prezradila svetu detaily o svojom prvom SUV.

Prvou zaujímavosťou sa tak stal samotný názov nového SUV automobilu, ktorý sa z označenia projektu zachová aj pre hotový produkčný model vozidla.

Len pred pár týždňami brala automobilka Rolls-Royce označenie Cullinan len ako kódové meno pre projekt, avšak nakoniec svoj názor zmenila. Pýtate sa prečo? Presný dôvod nie je stále oficiálne známy, ale jedna teória sa nám doslova ponúka.
Názov Cullinan totiž nesie vôbec najväčší a najkvalitnejší diamant, aký bol kedy objavený. Jeho váha predstavovala 3106.75 karátov (621.35 g) a objavený bol v januári roku 1905 v Juhoafrickej bani. Svoje meno potom dostal podľa Thomasa Cullinana, riaditeľa bane.

Výkonný riaditeľ automobilky Rolls-Royce, Torsten Müller-Ötvös, verí, že lepší názov už by prvé SUV z produkcie Rolls-Royce dostať nemohlo. Jeho vyjadrenie bude pravdivé, pretože  vozidlo Cullinan nebude žiadny drobček vo svete automobilov a svoj štatút luxusu by mohol zvýrazňovať napríklad úplne novým hliníkovým šasi, ktoré bude zdieľať s modelom Phantom poslednej generácie, ako sa uvádza aj na webstránke www.autoroad.cz

Úplne prvé predstavenie modelu prebehne pravdepodobne za zatvorenými dverami, kam sa dostanú len lojálni priaznivci automobilky. Široká verejnosť by sa potom podľa odhadov webu Automotive News mohla dočkať premiéry nepatrne neskôr. Predpokladáte sa, že sa tak stane v lete 2018.

Automobil Cullinan bude chcieť samozrejme získať titul najluxusnejšieho SUV na trhu. Avšak stále by mal zostať Rolls-Royce so všetkými charakteristikami. Pod jeho kapotou sa tak okrem iného očakáva aj tradičný 6.75 litrový motor V12, ktorým bol osadený aj Phantom poslednej generácie. Tieto dva automobily budú mať pravdepodobne teda viac ako jednu spoločnú charakteristiku.

Doteraz o akejkoľvek technike, či cene nepadlo ani slovo, avšak pri cenách obyčajného Phantomu je celkom možné, že by sa Cullinan mohol stať jedným z vôbec najdrahších nových automobilov na trhu. Je však nepravdepodobné, že by automobilka prekonala svoj vlastný rekord, ktorý sa jej podarilo dosiahnuť s modelom Sweptail. Unikátny na zákazku postavený voz totiž vyšiel majiteľa na 12.8 milióna dolárov. Nechajme sa teda prekvapiť koľko bude nakoniec stáť nový SUV, Rolls-Royce Cullinan.

 

 

About the author

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no