Je plotová brána s motorizáciou výhodnejšia?

Je plotová brána s motorizáciou výhodnejšia?

- in Zaujímavosti
167
Komentáre vypnuté na Je plotová brána s motorizáciou výhodnejšia?
Je plotová brána s motorizáciou výhodnejšia

Medzi základné kritéria pri výbere plotovej brány patrí jednoznačne vzhľad a konštrukčné prevedenie. Dizajn brány je individuálnou voľbou, kde jediná rada znie: prispôsobte dizajn brány dizajnu domu. Z konštrukčného hľadiska si môžete zvoliť klasické jednokrídlové alebo dvojkrídlové brány a posuvné samonosné brány, či posuvné brány na koľajnici. Všetky typy týchto brán môžu byť otvárané automaticky pomocou motora alebo manuálne.

Elektrické otváranie brány s motorom je jednoznačne pohodlnejšou variantou vhodnou pre krídlové aj posuvné brány, pokiaľ nechcete pri každom výjazde a vjazde vystupovať z auta, čo príde vhod najmä počas nepriaznivého počasia. Treba brať do úvahy aj fakt, že plotové brány s motorom neotvoríte ručne. Majú samozrejme núdzové otváranie v prípade výpadku elektrického prúdu, ale za bežných okolností nevyviniete dostatočnú silu rukou na pretlačenie prevodovky. Tento fakt je rozhodne veľkou výhodou, keďže je to bezpečnostný prvok, za ktorý nemusíte doplácať.

Pri výbere brány s motorom alebo bez, berieme do úvahy aj frekvenciu otvárania brány. Pokiaľ jazdíte každý deň do práce autom, prípadne jazdia každodenne viacerí členovia rodiny, je dobré zvážiť montáž brány s automatickým otváraním pomocou motora. Uľahčí vám to časté vjazdy a výjazdy a svoju investíciu do takejto brány určite nebudete ľutovať. Nad montážou vstupnej brány bez motora môžete uvažovať v prípade, že brána bude používaná len sporadicky. Ak si stále nie ste istí, ktorý typ otvárania brány zvoliť, môžete na začiatok skúsiť manuálne otváranie brány bez motora. Motorizáciu môžete dať kedykoľvek domontovať.

You may also like

Ako chrániť podvozok auta pred koróziou

Podvozok auta je najviac vystavený riziku korózie. Kvôli