Ceny PZP narastú aj o 20%. Ultimátny návod na najlacnejšie PZP v roku 2020

Ceny PZP narastú aj o 20%. Ultimátny návod na najlacnejšie PZP v roku 2020

- in Nesmie vám ujsť
142
Komentáre vypnuté na Ceny PZP narastú aj o 20%. Ultimátny návod na najlacnejšie PZP v roku 2020

S rokom 2020 nás čakajú mnohé zmeny. Nová dekáda so sebou prináša kopu legislatívnych zmien a jednou z nich bude aj dvíhanie cien PZP. Mnohým z nás v najbližších dňoch príde do schránky výmera nového PZP z dôvodu konca platnosti a mnohí budú nemilo prekvapení novou čiastkou.

Ceny PZP vzrastú až o 20%, kto bude doplácať najviac?

Ako vždy, za najrizikovejších vodičov boli vyhodnotení čerství držitelia oprávnenia a to najmä vo veľkých mestách. Sú to práve oni, ktorí sa zaslúžili o masívny nárast počtu škodových udalostí na Slovensku. Je to práve tento posun, ktorý donútil poisťovne prehodnotiť aktuálne výšky splátok pri jednotlivých produktoch, keďže krytie poistných nárokov vykazuje stratu okolo 11%. To znamená, že ak si ako poistenec vyplatíte poisťovni na splátkach 200€ oni musia ďalších 22€ do škodovej udalosti doplácať zo svojho vrecka.

Budú ceny PZP rásť plošne?

Jednotlivé splátky sa budú počítať jednotlivo podľa rôznych kritérií ako je napríklad vek, cena, výkon vozidla alebo trvalý pobyt a vek vodiča. Mladí vodiči na drahých autách v krajských mestách teda budú musieť do vrecka siahnuť najhlbšie zatiaľ čo vodiči vo veku od 51 do 70 rokov mimo veľkých miest sa rapídneho zvyšovania báť nemusia.

Napriek tomu, že poisťovne odmietajú plošné zvyšovanie, štatistické údaje nepustia. Každý vlastník vozidla by sa mal pripraviť na minimálne 5-10% zvýšenie splátky. Medzi ostatné faktory pri zvyšovaní patrí aj to, koľko poistných produktov v danej poisťovni máte. Napríklad ak ste tam poistení vy a vaša rodina spolu so všetkými autami, pre poisťovnu ste oveľa cennejší a povinné zmluvné poistenie vám zdražie minimálne. Ak vám aj napriek tomu zdražia poistku až príliš, pohrozte odchodom z poisťovne. Váš odchod je pre nich oveľa menej lukratívny ako nižšia percentuálna prirážka.

Ako zaplatiť za poistku v roku 2020 čo najmenej?

Ešte predtým ako pôjdete do poisťovne vyjednávať tie najvýhodnejšie podmienky, skúste službu online kalkulačka PZP. Tento nezávislý analytický produkt skúma v reálnom čase ponuky všetkých poistných produktov na trhu a filtruje tie najvýhodnejšie práve pre vás a vaše auto.

 

Na získanie prehľadu ponúk potrebujete len vaše osobné údaje a zopár údajov z technického preukazu vášho vozidla. Po zadaní formalít ako váš vek či zdvihový objem valcov vozidla vám systém automaticky vyselektuje tie najvhodnejšie ponuky a dostanete aj možnosť uzatvoriť PZP online. Naviac vám k ponukám vypíše pripoistenia a zľavy, ktoré ešte lepšie personalizujú poistenie auta pre vaše potreby.

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no