Ako vám pomôže asistenčná služba na dovolenke

Ako vám pomôže asistenčná služba na dovolenke

- in Zaujímavosti
1425
Komentáre vypnuté na Ako vám pomôže asistenčná služba na dovolenke
Exif_JPEG_PICTURE

Cestovať na dovolenku vlastným autom má nesporne množstvo výhod. Ste flexibilní, ľahko prispôsobíte svoj program aktuálnemu počasiu a iným podmienkam. Môžete si so sebou zabaliť veľa batožiny a celý priebeh dovolenky meníte podľa osobných požiadaviek, prípadne preferencií vás a vašej posádky. Cestovanie vlastným autom má aj niekoľko nevýhod, no poradíme vám, ako ich riešiť.

Problémy s vaším štvorkolesovým tátošom vás zaiste nepotešia nikdy. Keď sa však čosi nepríjemné stane počas bežného dňa vo vašom meste, viete, kam ísť, na koho sa obrátiť. Poznáte okolie, ovládate jazyk, viete o pomoc požiadať, ľahko sa zorientujete vo verejnej doprave, máte nablízku známych a rodinu, ktorí vám iste ochotne pomôžu. Vďaka výhode domáceho prostredia viete takmer akúkoľvek nepríjemnú situáciu pomerne rýchlo a komfortne vyriešiť. Čo však v prípade, že ste v zahraničí? Viete si poradiť?

Zradné neznáme cesty

Okrem toho, že ste v neznámom prostredí, pravdepodobne s cudzím jazykom, váš stres nepochybne zvyšuje aj fakt, že sa vám nepríjemnosťou s autom čiastočne narušila aj dovolenka. Ak si pred cestou v rámci poistenia zjednáte aj asistenčné služby, môže vám to zachrániť aj dovolenku. Nepríjemná situácia bude mať s odborníkom na druhom konci telefónu oveľa hladší priebeh, navyše, aj vás môže stáť omnoho menej.

Čo pre vás v zahraničí môže spraviť asistenčná služba?

Ak neviete, čo sú to asistenčné služby, odpoveď je jednoduchá. Asistenčná služba vám dokáže zabezpečiť pomoc v prípade malých nepríjemností s veľkými následkami. Či už je to vybitá batéria, stratené alebo zabuchnuté kľúče či defekt na pneumatike, asistenčná služba vám vie poslať veľmi rýchlu a efektívnu pomoc, ktorá vás z problému dostane.

V prípade nehody alebo poruchy vozidla vám okrem jeho opravy na mieste dokáže zabezpečiť odtiahnutie do blízkeho servisu a jeho opravu. V prípade nutnosti dokáže tiež zorganizovať náhradné vozidlo, aby váš program nebol ohrozený, a vy ste si mohli dovolenku užívať naďalej.

Ak sa vám stane havária, taktiež môžete počítať so zorganizovaním pomoci. Ak je to možné, vaše vozidlo bude opravené na mieste, ak nie, bude prevezené a opravené v blízkom servise. Keď sa vám stane jeden z tých horších variantov, napríklad, že bude vaše vozidlo odtiahnuté, vďaka asistenčnej službe môžete dostať náhradné vozidlo.

Zvládnete to bez pomoci?

Asistenčnú službu rozhodne nepodceňujte. Možno sa vám v pohodlí domova zdá, že ste absolútne praktický a duchaprítomný človek, ktorý dokáže zachovať chladnú hlavu a rozvahu aj v krízových situáciách. V prípade skutočných problémov to však až také jednoznačné byť nemusí. Skúste si predstaviť situáciu, že určitá nepríjemnosť sa vám stane večer. Ste unavený a po celom dni vyčerpaný, teraz k tomu pridajte neznáme prostredie, v aute máte partiu hladných kamarátov alebo dokonca unavenú manželku a nervózne deti. Všetky tieto faktory stres značne násobia a vašej schopnosti riešiť problémy tak rozhodne nepridajú.

Asistenčná služba má aj psychologický efekt – pocit, že vám niekto pomáha a naviguje vás z náročnej situácie smerom von, iste nie je na zahodenie. Pracovníci asistenčnej služby riešia podobné telefonáty denne, dokážu preto účinne poradiť a rovnako dodať pocit, že sa nič strašné nedeje. Vďaka odborníkom na telefóne sa odbúra jazyková bariéra, rovnako sa nemusíte báť zbytočných finančných nákladov.

Ak sa rozhodnete zaplatiť si doplnkové poistenie v podobe asistenčnej služby, máte istotu, že zorganizovanie pomoci, náhradné ubytovanie či nedostatok hotovosti bude týmto poistením pokrytý. V dovolenkovom rozpočte tak asistenčná služba predstavuje drobný náklad, ktorý však môže zachrániť vašu dovolenku autom.

Foto: Zhang Yu, Flickr

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už