Ako si vylepšiť traktorbager.

Ako si vylepšiť traktorbager.

- in Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Ako si vylepšiť traktorbager.

Traktorbagre, inými slovami rýpadlo-nakladače, patria rovnako ako minibager medzi najobľúbenejšiu pracovnú techniku. Je to najmä vďaka výkonnosti a všestrannosti týchto strojov.

Napriek skvelým vlastnostiam, ktoré majú tieto stroje už od výroby, si ich môžete predsa len trochu vylepšiť.

Začnite odspodu

Na začiatok môžete vymeniť diagonálne pneumatiky, ktoré sú štandardne dodávané, za radiálne. Získate lepšiu priľnavosť k terénu a tým aj lepší záber v zložitom teréne.

Tí odvážnejší si môžu dať načipovať motor, čím zvýšia nielen výkon motoru ale aj celkové správanie stroja v teréne. Pozitívom je aj znížená spotreba. Možno najväčšou výzvou bude nájsť kvalitný servis, kde úpravu profesionálne vykonajú. V tomto prípade treba naozaj dbať na precíznosť prevedenej práce a stroj nezveriť do akýchkoľvek rúk.

K rýpadlo-nakladačom je možné pripojiť niekoľko druhov lopát, lyžíc alebo búracie kladivo. Veľkým prínosom je naklápacia hlava na lyžicu. Pohodlne sa s ňou dostanete aj pod potrubie alebo začistíte výkop.

Zamerajte sa na detaily

Aj zdanlivé maličkosti sú dôležité a dopĺňajú celkovú funkčnosť stroja. Dutú spojnicu medzi prednými ramenami môžete prerobiť na zásobáreň s vodou. Tá vám na stavenisku poslúži ako mobilné umývadlo, kde si kedykoľvek môžete umyť ruky. Funguje to podobne ako elektrocentrála na stavenisku, ktorá nahrádza priamu elektrickú sieť.

Bez plne funkčnej hydrauliky, by stroj len ťažko plnil svoj účel. Namontujte nad hydraulické valce jednoduché plastové krytky. Ochránia hydraulické valce pred prachom a lietajúcimi nečistotami na stavbe.

Netreba zabúdať ani na pravidelný servis. Zvlášť pre staršie použité stroje je kvalitne prevedený servis zárukou aj ďalších bezproblémových rokov chodu. Základom je výmena a vyčistenie filtrov a premazanie všetkých čapov, ideálne každých 15 motohodín.

 

 

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no