Ako si spríjemniť dlhú cestu autom

Ako si spríjemniť dlhú cestu autom

- in Zaujímavosti
1838
Komentáre vypnuté na Ako si spríjemniť dlhú cestu autom

Dlhé cesty autom vedia byť nudné a vyčerpávajúce, či už cestujete na dovolenku vlastným vozidlom alebo využívate prenájom áut.  Ale čo keby to tak byť nemuselo. S niekoľko málo radami dokážete aj niekoľko hodinovú cestu autom zmeniť na príjemnú, ktorá vás neprivedie na pokraj šialenstva, keď cestujete sami.

Dajte si limit koľko hodín budete šoférovať bez prestávky

Ľudia dlho nevydržia pri jednej činnosti. Čím dlhšie niečo robíte tým istým spôsobom, tým nudnejšie to pre vás bude. Riadenie auta nie je práve činnosť, ktorá by sa dala meniť. Jednoducho si cestu musíte odsedieť. Ale ak si počas jazdy urobíte niekoľko prestávok, jazda pre vás bude znesiteľnejšia.

Vyberte si hudbu, ktorú chcete počúvať

Výskumy ukázali, že počúvanie obľúbenej hudby uvoľňuje vo vašom mozgu dopamín, ktorý vyvoláva príjemné pocity. Nenechajte to len na výbere v rádiu. Urobte si vlastný zoznam obľúbených skladieb, ktoré môžete počúvať celé hodiny.

Výrobcovia áut myslia aj na hudbu a bez ohľadu na to, či máte vlastné auto, alebo ste si nejaké prenajali z požičovne áut, svoj iPod alebo mobil si môžete napojiť v mnohých moderných autách.

Natiahnite svoje svaly

Byť celé hodiny v jednej polohe nie je nič príjemné. Chvíľu to vydržíte, ale po čase je prirodzené, že by ste radi svoju polohu zmenili. Preto vždy, keď budete môcť, natiahnite svoje svaly na nohách, rukách aj chrbte. Poďakujú sa vám za to.

Vzdelávajte sa

Ak radi čítate alebo sa vzdelávate, 21. storočie má veľkú výhodu oproti minulým. Kedysi sa vzdelávalo len na školách alebo ste museli knihy mať pred sebou. Dnes vďaka technológiám môžete počúvať knihy aj sa vzdelávať prostredníctvom nahrávok a podcastov, ktoré si viete lacno kúpiť na internete a mnoho z nich nájdete aj zdarma.

Veríme, že naše rady vám pomôžu cestovať bezpečne a na vašich cestách sa budete cítiť príjemne.

Článok pre vás pripravili špecialisti na prenájom áut https://www.rai.sk/.

 

FOTO: © ambrozinio / Dollar Photo Club

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.