5 otázok, ktoré si treba zodpovedať pred kúpou vchodových dverí

5 otázok, ktoré si treba zodpovedať pred kúpou vchodových dverí

- in Zaujímavosti
860
Komentáre vypnuté na 5 otázok, ktoré si treba zodpovedať pred kúpou vchodových dverí

Kúpili ste si dom svojich snov, vo Vašej garáži stojí perfektná kára a v záhrade dominuje bazén? Možno je všetko tip-top, no v opačnom prípade budete musieť pár maličkostí doladiť k svojmu obrazu. Nepáči sa Vám náter na plote, alebo Vám nevyhovuje typ vchodových dverí? Ani milionári ich nevymieňajú každý mesiac, čo svedčí o tom, že keď už si raz niečo vyberieme, chceme sa tomu určitú dobu tešiť. Dnes sa preto skúsime zamerať na to, ako si vybrať vchodové dvere tak, aby vydržali čo možno najdlhšie a spĺňali všetky dôležité kritériá. Je to jednoduché! Stačí si pred kúpou položiť týchto päť otázok.

home

1. Vlastníte pasívny alebo nízkoenergetický dom?

Ak áno, jednoznačne potrebujete dvere, ktoré budú spĺňať špecifické nároky. Zadovážte si typ s vysokými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Cez tieto dvere nebude unikať teplo. Ako zistíte, či Vaše dvere spĺňajú túto požiadavku? Všímajte si tepelnú priestupnosť označovanú Ud. Ak je vyššia než 0,8 W/(m2*K), tak tieto dvere nie sú pre Vás najvhodnejšie.

2. Čo si predstavujete pod pojmom bezpečnosť?

Ak si potrpíte na bezpečnosť svojho domu, prispôsobte tomu aj výber dverí. Vhodné sú tie so širšími dvernými výplňami. Nezabudnite na kvalitné kovanie, bezpečnostné pánty či minimálne trojbodový automatický zámok.

3. Máte čas na údržbu?

V prípade údržby zohráva veľmi dôležitú rolu materiál, z ktorého sú dvere vyrobené. Drevené dvere majú síce krásny prírodný vzhľad, pedantnej údržbe sa pri nich ale nevyhnete. Opakom sú plastové dvere, ktoré si nevyžadujú takmer žiadnu starostlivosť. Okrem toho nemusíte do nich veľa investovať, pretože sú dostupné vo veľmi dobrej cene. Najmenej práce si vyžadujú hliníkové dvere. Tie sú známe svojou dlhou životnosťou, odolnosťou a pevnosťou.

4. Potrpíte si na dizajn? 

Ak je pre Vás dôležitá nielen bezpečnosť a funkčnosť dverí, ale aj ich dizajn, mali by ste si vybrať také, ktoré budú s Vaším domom doslova ladiť. Keď plastové okná, tak aj plastové dvere. Zlaďte tiež farbu a dekorácie.

5. Chcete, aby Váš dom pôsobil luxusne?

V nadštandarde bez pochýb dominujú hliníkové okná a dvere. Hliník pôsobí luxusným dojmom. Žiaden iný materiál neponúka toľko variácií dizajnu ako on.

Prajeme Vám, aby ste sa vo svojom domčeku cítili ako milionári a dokázali sa tešiť i z takých maličkostí ako sú vchodové dvere. Ak si viete zo života zobrať iba to dobré, tak potom celkom pokojne postačí aj miliónový úsmev známych a priateľov, ktorí sa ukážu pod Vašou strechou. 

Zdroj: perito.cz

Foto: inter-okno.sk

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no