3 dôvody prečo siahnuť po autopožičovni

3 dôvody prečo siahnuť po autopožičovni

- in Nesmie vám ujsť
868
Komentáre vypnuté na 3 dôvody prečo siahnuť po autopožičovni

Autopožičovne sú vo svete čoraz populárnejšie. Napíšeme Vám tri hlavné dôvody, ktoré Vás presvedčia o tom, že aj prenájom auta z požičovne môže byť oveľa výhodnejší ako využiť vlastné auto.

  1. Dovolenky

Podľa štatistík, prieskumov a potrieb ľudí, ktorí cestujú na dovolenku do zahraničia až 55% z nich nemá adekvátne auto, ktoré im v rámci veľkosti batožinového priestoru postačuje na krátke cesty po Slovensku, či do práce, avšak keď vycestujú ako rodina do zahraničia, toto auto im nestačí. Najobľúbenejšími vozidlami sa v tomto prípade stávajú vozidlá s veľkým batožinovým priestorom, ako Skoda Octavia Combi, Skoda Superb, či nová Skoda Fabia. Vozidlá s dieselovým motorom majú priemernú spotrebu na úrovni 4 litrov na 100 km.

Následne si za mierny poplatok môžete jednorazovo prenajať strešné boxy, ktoré môžete využiť ako ďalší priestor na batožinu podľa Vašich predstáv vo veľkosti XL alebo XXL. Prenájom strešných boxov je na počet dní, a to jednorázovo, bez toho, aby ste ich museli vlastniť.

Ak máte vlastné auto – benzínové a staršie, dá sa jednoducho prerátať koľko ušetríte napríklad na ceste do Talianska, kde rozdiel v spotrebe môže dosahovať aj 5 litrov na 100 km.

Stáva sa, že vycestujú spolu známi, či kamaráti, a ich počet presiahne číslo 5. To znamená, že v takýchto prípadoch, ak chcú cestovať jedným autom, využijú autopožičovne, ktoré prenajímajú 7, 8 a 9 miestne vozidlá – minibusy. Takto sa odvezú spolu, šoféri sa prestriedajú – bezpečnosť je na mieste, ušetria na poplatkoch na diaľnici ako aj na spotrebe. V praxi by to znamenalo, že ak by išli svojimi autami, musia zaplatiť tankovanie dvoch osobných áut, takisto aj poplatkov za diaľnicu – odporúčame viacmiestne vozidlá – cestujte spolu. Najširšiu ponuku viacmiestnych vozidiel nájdete na stránke www.rai.sk.

  1. Rodinné oslavy

Ak máte široko rozvetvenú rodinu, pravdepodobne sa často stretávate aj na rodinných slávnostiach. Na tie sa väčšinou chodí s autami a keďže pravdepodobne nie všetci rodinní členovia majú auto, stáva sa, že niekto z rodiny sa musí obetovať a pre ostatných členov rodiny sa znova vrátiť. Nebolo by ale výhodnejšie využiť prenájom 6 miestneho vozidla, poprípade prenájom mikrobusu?

  1. Auto využívate iba príležitostne

Ak patríte medzi ten typ ľudí, čo sa po meste vozia MHD, na bicykli, poprípade chodíte po vlastných a auto využívate iba z času na čas zbystrite pozornosť. Možno si ani neuvedomujete, no pasívne využívanie auta Vás môže vyjsť drahšie ako krátkodobé požičanie auta z autopožičovne. Pretože aj keď auto využívate len sporadicky stále musíte platiť napríklad poistenie auta, poprípade parkovacie miesto. Taktiež na jeseň a na jar treba počítať s výmenou pneumatík za letné či zimné. K tomu všetkému je potrebné pripočítať aj emisnú a technickú kontrolu, ktorá sa najmä pri starších vozidlách musí vykonávať častejšie. A aj keď s autom nejazdíte často, skôr či neskôr sa na ňom zub času prejaví a bude potrebná aj návšteva servisu a následné opravy. Ak by sme teda všetky tieto položky spočítali a porovnali ich s krátkodobým prenájmom auta v autopožičovni, možno by ste boli sami prekvapení čo sa oplatí viac.

 

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.