Zrážka so zverou. S plašičom zveri Siren7 jazdíte v noci bezpečne

Zrážka so zverou. S plašičom zveri Siren7 jazdíte v noci bezpečne

- in Nesmie vám ujsť
0
Komentáre vypnuté na Zrážka so zverou. S plašičom zveri Siren7 jazdíte v noci bezpečne
Zrážka so zverou. S plašičom zveri Siren7 jazdíte v noci bezpečneZrážka so zverou. S plašičom zveri Siren7 jazdíte v noci bezpečne

Mimo veľkých miest a obcí je jazda počas noci nebezpečná kvôli riziku zrážky so zverou. Jelene, srny a diviaky vás dokážu prekvapiť behom sekundy. Táto sekunda znamená katastrofálne následky v podobne poškodeného vozidla a niekedy tiež v podobe zranenia či dokonca úmrtia vodiča a spolujazdcov. Vyhnúť sa zveri vo veľkej rýchlosti nedokážete. Dokážete však zabrániť, aby vám zver skočila pod kolesá automobilu.

Zrážka so zverou patrí medzi najčastejšie dopravné nehody

Štatistiky hovoria jasnou rečou. Medzi jednu z najčastejších príčin dopravných nehôd patrí zrážka so zverou. K nehodám tohto charakteru dochádza predovšetkým v ranných hodinách. Z celkového počtu nehôd na Slovensku patrí zrážkam so zverou až 10 %. Veľa šoférov sa mylne domnieva, že zver skáče cez cestu hlavne v zalesnených oblastiach a vo veľkej vzdialenosti od zaľudnených oblastí. Čoraz častejšie dochádza k zrážke aj mimo uvedených úsekov ciest. Na týchto cestách na vás číhajú srny, jelene, zajace, líšky a diviaky. V prípade, že stojíte pred rozhodnutím medzi zrážkou so zverou a manévrovaním, zvoľte radšej prvý variant. Pri manévrovaní by ste mohli naraziť do iného vozidla alebo do stromu. Samozrejme, že každý šofér si praje, aby k zrážke vôbec nedošlo. Máte dve možnosti. Prvou je bezpečná jazda a druhá možnosť sa volá plašič zveri na auto.

Ako šoférovať, aby ste sa vyhli zrážke so zverou

Pravidlá bezpečnej jazdy vo večerných hodinách by mal ovládať každý šofér. Základom je pomalšia jazda a maximálna pozornosť. V neprehľadných úsekoch ciest, kedy nevidíte dobre okolie, je nutné spomaliť a sledovať prípadný pohyb na poli alebo v lese. Nikdy neignorujte dopravné značenie, ktoré upozorňuje na riziko zrážky so zverou. Zbadali ste v diaľke zviera? V žiadnom prípade na neho neblikajte alebo silno nesvieťte. Zviera by sa zľaklo, zostalo stáť alebo by nekontrolovateľne pobehovalo. Oveľa viac zaberie, keď použijete klaksón. Pamätajte na to, že kde vidíte jedno zviera, je pravdepodobné, že sa zjaví celé stádo.

Ako zaručene zabránite zrážke so zverou

Niekedy ani najbezpečnejšia jazda a predvídavosť za volantom zrážke nedokážu zabrániť. Jedinou istotou, ktorá vás ochráni počas nočných jázd je plašič zveri Siren7. Tento prístroj je založený na princípe prúdenia vzduchu, a preto je účinnejší ako ostatné plašiče určené do vozidiel.  Malý, nenápadný plašič sa automaticky zapne pri rýchlosti vyššej ako 70 km/h, čo znamená, že pri prejazde mestom alebo dedinou neprekáža domácim zvieratám. Jeho signál neprenikne ani do vnútra vozidla. V bezpeční ste vy i váš domáci maznáčik. Napriek týmto výhodám je Siren7 maximálne účinný vo vonkajšom prostredí, kde sa jeho signál šíri rýchlosťou vzduchu a prenikne cez kríky či stromy. Plašič zveri Siren7 sa montuje do predného nárazníka pomocou špeciálnej lepiacej pásky. Konštrukcia prístroja odolá vlhkosti a aj jemným nárazom.

 

 

You may also like

Ako chrániť podvozok auta pred koróziou

Podvozok auta je najviac vystavený riziku korózie. Kvôli