Zbaľte sa na zimnú dovolenku. Spoľahnite sa na strešné boxy alebo nosiče

Zbaľte sa na zimnú dovolenku. Spoľahnite sa na strešné boxy alebo nosiče

- in Nesmie vám ujsť
0
Komentáre vypnuté na Zbaľte sa na zimnú dovolenku. Spoľahnite sa na strešné boxy alebo nosiče

Zima je za dverami a s ňou aj zimné dovolenky spojené s lyžovaním. Hlavou ste už v hoteli s punčom v ruke, ale v skutočnosti riešite nepríjemnú situáciu. Ako dostať celú rodinu aj s kuframi do jedného auta? Nič nie je stratené. Stačí sa preklikať internetom a kúpiť si strešný box, do ktorého zbalíte aj susedku.

Strešný box je naozaj pomocníkom na nezaplatenie

Investícia do strešného boxu sa vám nevráti len raz, ale aspoň tisíckrát. Svoju kúpu neoľutujete pri ceste na zimnú či letnú dovolenku, počas ciest na víkendovú chalupu, pri nákupoch a sťahovaní. Strešné boxy unesú v zime snowboard, prilby, zimné oblečenie a niektoré typy dokonca zjazdové lyžiarky. Stačí, aby ste sa rozhodli pre správny model a budete naozaj spokojní. Medzi zákazníkmi vyhrávajú na plnej čiare strešné boxy Thule, ktoré patria medzi najkvalitnejšie. Ak však obľubujete jazdu na bežeckých lyžiach, autobox vám nebude na ich prepravu stačiť. Dlhšie lyže sa dajú upevniť na nosiče na lyže. Existujú typy nosičov, ktoré prevezú naraz až 6 párov lyží. Niektoré z nich sú vybavené upevňovacím magnetom, ktorý vám uľahčí ich montáž.

Ktorý strešný box si vybrať?

Objem a veľkosť

Kúpa strešného boxu nie je žiadnou vedou. Jeho výber závisí od vašich požiadaviek a možností vášho vozidla. Najdôležitejšie je si uvedomiť veľkosť nákladu, ktorý budete v boxe prepravovať. Podľa toho si vyberajte objem a veľkosť boxu. Najväčšie boxy nemajú problém so 650 litrami nákladu. Potrebné je však overenie maximálnej nosnosti strechy vášho vozidla. Dlhšie strešné boxy majú síce lepšie aerodynamické vlastnosti, ale nie sú vhodné pre každé auto. Niektoré môžu brániť výhľadu šoféra a iné sťažiť prístup do batožinového priestoru.

Uzamykanie, otváranie a upevnenie

Ukladanie vecí do boxu je hračkou, ak si vyberiete box so správnym uzamykaním a otváraním. Niektoré typy majú viacbodové uzamykanie, ktoré je z hľadiska bezpečnosti aj manipulácie najvhodnejšou voľbou. Strešné boxy sa dajú otvárať z jednej strany alebo obojstranne. Na záver si overte spôsob upevňovania boxu na strechu vozidla. Strešné boxy sa pripevňujú na priečniky alebo hagusy. Drahšie modely autoboxov disponujú rýchloupínaním, ktoré vám ušetrí nervy a hlavne čas. Ak si vyberiete pre vás najvhodnejší strešný box, stane sa vašim neoceniteľným pomocníkom na dlhších cestách i počas bežných dní.

 

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no