Vodiči pozor: Celoročné pneumatiky ponúka už aj Dunlop

Vodiči pozor: Celoročné pneumatiky ponúka už aj Dunlop

- in Nesmie vám ujsť
0
Komentáre vypnuté na Vodiči pozor: Celoročné pneumatiky ponúka už aj Dunlop

Výrobca Dunlop neponúka spotrebiteľom už len klasické letné a zimne pneumatiky, ale aj celoročnú verziu, ktorá je prispôsobená jazde v rôznych teplotách. Týmto krokom chce značka držať krok s konkurenciou, pretože celoročné pneumatiky už nie sú už len výnimočným produktom, ale na trhu si upevňujú svoje postavenie.

Novinka Dunlop Sport All Season je tu

Značná časť vodičov o celoročných pneumatikách už počula, no ešte sa ich neodvážili vyskúšať. Niektorí majú obavy, či dokáže jedna pneumatika zvládať  nielen suché cesty počas leta, ale aj namrznuté a zasnežené vozovky v rôznych terénoch. Obavy v tomto prípade nie sú opodstatnené, pretože celoročné pneumatiky sú vyrábané tak, aby zvládli každé počasie. Samozrejme, existujú výnimky, ako sú napríklad tuhé zimy v severských krajinách alebo vo vysokohorskom prostredí, kde je dobré použiť klasické zimné pneumatiky.

Keďže celoročné pneumatiky sa na trhu stále viac udomácňujú, Dunlop už nečaká a výrobca na trh priniesol novinku Sport All Season. Ide o celoročné pneumatiky predstavujúce jedinečný koncept s tromi dôležitými konštrukčnými prvkami a rebrovým dezénom. Vďaka konštrukcii s tvarovými zámkami ponúkajú pneumatiky výnimočnú ovládateľnosť na suchom povrchu. Kombinácia pevnej vrchnej vrstvy a silných podkladových plátien dodáva autu lepšiu stabilitu a preto si užijete športovú jazdu v zákrutách, ako nikdy predtým.

Zaujímavosťou tohto výrobku je aj behúň ,,aqua-eject“ vytláčajúci vodu a podávajúci silný brzdný výkon na mokrej vozovke.  Celoročné pneumatiky značky Dunlop sú vyrobené tak, že dokážu zaistiť lepší dotyk s povrchom, pretože voda je zo stopy odvádzaná rýchlejšie. Súčasťou pneumatiky je aj zmes, ktorá ich dokáže prispôsobiť hocijakému počasiu, čo zaručuje optimálnu výkonnosť v rôznych podmienkach a pri rôznych teplotách. Nové celoročné pneumatiky Dunlop Sport All Season sú k dispozícii v 31 číslach, od 14 do 18 palcov. Ak nie ste si istý, aký rozmer potrebujete, dobre si pozrite označenie pneumatík, predídete tak kúpe zlého výrobku.

3 výhody celoročných pneumatík

Ak ste sa nad kúpou celoročných pneumatík doteraz ani len nezamýšľali, mali by ste vedieť, aké výhody prinášajú. Jednou z nich sú kombinované vlastnosti, ktoré vám zaručia bezpečnosť a výkonnosť v rôznych podmienkach. Nemusíte tak myslieť na dátum, kedy musíte mať pneumatiky prezuté. Vo všeobecnosti platí, že celoročné pneumatiky sú spojením tých najlepších vlastností klasických letných a zimných gúm.

Ďalšou výhodou je šetrenie financií, čím ušetríte desiatky eur. Zabudnite na prezúvanie a nakupovanie novej sady, ako ste na to zvyknutý. Namiesto výmeny budete jazdiť celý rok na jednom type, vďaka čomu vám odpadnú starosti aj so samotným skladovaním. To je problémom najmä mestských ľudí, ktorí nemajú priestor nazvyš a pneumatiky im počas roka zavadzajú. Treba ale myslieť aj na to, že celoročné pneumatiky sú výborným riešením do našich zemepisných šírok a nie do extrémnych podmienok. Ak sa ich rozhodnete vymieňať za nové, urobte si prieskum trhu a nekupujte hneď prvé a ani najlacnejšie pneumatiky. Zárukou kvality a spokojnosti sú recenzie a testy vykonané renomovanými inštitúciami.

You may also like

Ako chrániť podvozok auta pred koróziou

Podvozok auta je najviac vystavený riziku korózie. Kvôli