Vzdelávať sa musíme neustále

Vzdelávať sa musíme neustále

- in Zaujímavosti
879
Komentáre vypnuté na Vzdelávať sa musíme neustále

Iste si ešte viete spomenúť na dlhé roky strávené v školských laviciach. Nadšení sme boli maximálne v prvých dňoch, no následne nás tam nútili chodiť naši rodičia. Toto neraz praktizujeme aj my na našich deťoch, no zrejme plne rozumieme ich odporu.

Po rokoch však väčšina prišla na to, že aj tak to boli najkrajšie roky nášho života a bezstarostnosť nám už nič nevráti. Aj keď si možno myslíte, že tieto vedomosti Vám veľa nepriniesli, sú to základy, aby sme mohli neskôr plnohodnotne fungovať. Značnú časť z nich však prirodzene zabudneme, no to čo naozaj potrebujeme najmä v pracovnom živote používame naďalej a postupne rozvíjame. Aj keď si to teda možno neuvedomujete, počas života sa vzdelávame neustále.

ID-100219075

Nejde len o moderné technológie, či nutnosť dorobiť si vysokú školu kvôli povýšeniu. Pracovať by sme na svojom vzdelaní mali aj z vlastnej iniciatívy. Zrejme nepatríte k ročníkom, ktorých hlavnou náplňou bol anglický jazyk. Dnes ho používame všetci, no vo väčšej miere sa ho začali učiť až naše deti a nie je tomu až tak dávno. My ostatní si tak najmä vo vlastnom záujme musíme sami hľadať správne kurzy angličtiny a pracovať na sebe vo voľnom čase.

Pri predstave práce možno až do 70-tky Vás iste napadne, ako to môže zvládnuť nielen Vaše telo ale aj mozog. Neraz sa dávno pred týmto vekom vyskytujú problémy, ktoré zabránia pracovať aj najodhodlanejším. Ak však chceme prežiť slušnú starobu, mali by sme na to myslieť už teraz. Aj náš mozog je len sval, ktorý treba trénovať. Častejšie tak vo svojom voľnom čase siahnite po knihe, ako po ovládači. Zaujať Vás môže napríklad aj literatúra faktu z ikarus.sk.

 

Foto  adamr / freedigitalphotos.net

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.