Zabudnite na starosti aj v lete

Zabudnite na starosti aj v lete

- in Nesmie vám ujsť
835
Komentáre vypnuté na Zabudnite na starosti aj v lete

Pekné počasie a najmä stúpajúce teploty tešia asi väčšinu z nás. Sme radi, že môžeme odkladať teplé bundy a svetre, a konečne sa na nás usmieva aj slniečko. Teploty sú tak už pomerne vysoké, čo nám prezrádza, že ani letné dni zrejme na seba nenechajú dlho čakať.

Počasie je už raz také, vnímame najmä leto a zimu, a prechodná jar, či jeseň sa akosi vytrácajú. To nie je dobré ani pre prírodu okolo nás, a aj pri pestovaní sa tak musíme neraz prispôsobiť novým vrtochom počasia, no o to viac sa zrejme aj Vy obávate letných horúčav.

Tieto nie sú pravidlom každý rok, no ak nastanú nie je to pre nás veľmi príjemné. Iste ste si všimli, že na dovolenke Vám ani takéto extrémne teploty veľmi neprekážajú, no doma je to inak. Jedným z dôvodov je najmä fakt, že leto trávime zväčša pri mori. To vzduch zvlhčuje a tým je pocitová teplota o niečo nižšia, ako skutočná. Oveľa väčší vplyv však na náš organizmus majú tieto teploty u nás doma práve preto, že na dovolenke jednoducho nerobíte nič extrémne, no doma musíme aj pri takomto počasí fungovať celkom normálne. Dochádzanie za prácou, práca samotná, ale aj domácnosť sa tak mení na utrpenie.

Leto však nemusí byť trápením. Stačí ak si svoj domov, a tiež záhradu zabezpečíte, aby ste aj v teplom počasí mohli fungovať bez obmedzení. Prehrievanie domova je závažným problémom. Čiastočne mu však môžu zabrániť plastové okná, ktoré majú výborné izolačné vlastnosti. Vybrať ich môžete na cedera-okna.sk.

Pri vysokých teplotách v lete teda každý z nás ocení chládok. Ten si zabezpečte aj pre svoju záhradu. Ideálne je, ak Vám s tým pomôžu veľké stromy, no tie na našich záhradách často chýbajú. V takomto prípade si teda kúpte záhradný stan z expodom.sk.

Foto  Clare Bloomfield / freedigitalphotos.net

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.