Výpoveď PZP a nové zmluvy v roku 2021

Výpoveď PZP a nové zmluvy v roku 2021

- in Nesmie vám ujsť
0
Komentáre vypnuté na Výpoveď PZP a nové zmluvy v roku 2021

Blíži sa výročie, resp. koniec poistného obdobia vášho povinného zmluvného poistenia? Plánujete vypovedať aktuálnu zmluvu PZP a porozhliadnuť sa po výhodnejšej ponuke? Mali by ste si predtým zodpovedať viacero otázok.

Správny čas na výpoveď PZP

1.   Oplatí sa mi vypovedať aktuálnu zmluvu PZP?

Pred podaním výpovede PZP je vhodné si overiť, či sa viac oplatí uzatvorenie novej zmluvy PZP, alebo je aktuálna zmluva stále výhodná. V niektorých prípadoch poskytuje stará zmluva uzatvorená pred viacerými rokmi lepšie výhody ako aktuálne ponuky na trhu. Často je ale aj naopak. Porovnanie výšky krytia a ostatných výhod zmluv PZP je možné si overiť prostredníctvom jednoduchej aplikácie pre online porovnanie PZP.

2.   Je zmluva uzatvorená na dobu neurčitú?

Poistné zmluvy sa najčastejšie uzatvárajú na dobu neurčitú a automaticky sa predĺžia o ďalší rok v prípade, že klient zmluvu nevypovie pred koncom poistného obdobia. Ak nám teda naše PZP aj naďalej poskytuje tie najlepšie výhody a zároveň je zmluva uzatvorená na dobu neurčitú, PZP nie je potrebné vypovedať.

3.   Do akého termínu treba podať výpoveď?

Výpoveď PZP je odporúčané zaslať dva mesiace pred koncom poistného obdobia. Na zelenej karte je uvedený dátum, dokedy je karta platná. Tento dátum je zároveň aj výročným dňom poistenia a výpoveď musí byť poisťovni doručená aspoň 6 týždňov pred týmto dátumom. V prípade, že ukončujeme poistenie po škodovej udalosti, výpoveď musí byť poisťovni doručená do jedného mesiaca od oznámenia škody.

Ako vypovedať zmluvu PZP

Ak sme si zodpovedali vyššiie uvedené otázky, spravili porovnanie PZP a rozhodli sa pre zmenu poistnej zmluvy, pri výpovedi PZP postupujeme nasledovne:

  • Stiahneme si a vyplníme formulár pre výpoveď PZP,
  • Uistíme sa, že výpoveď stihneme zaslať v požadovanom termíne,
  • Nesmieme zabudnúť riadne výpoveď podpísať,
  • Výpoveď PZP zasielame poisťovni v písomnej podobe, ideálne doporučene.

Nové PZP v roku 2021

Novú zmluvu PZP je potrebné uzatvoriť ihneď po výpovedi tej starej. Najrýchlejším a najvýhodnejším spôsobom je uzatvorenie PZP online. Porovnaním online možno získať najvýhodnejšiu ponuku a poisťovne naviac poskytujú bonusy za uzatvorenie online. Zaplatiť možno kreditkou či prostredníctvom internetbankingu a všetky potrebné dokumenty sú klientovi odoslané na email.

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.