Vymenili ste už halogénové žiarovky za LED?

Vymenili ste už halogénové žiarovky za LED?

- in Nesmie vám ujsť
1096
Komentáre vypnuté na Vymenili ste už halogénové žiarovky za LED?

Doba sa mení a s ňou aj spôsoby, ako robíme veci v našom živote. A mení sa aj svietenie, staré halogénové žiarovky nahrádzajú LED žiarovky. Prečo sú tak dobré?

Vynález žiarovky bol pre ľudstvo nepochybne jedným z najväčších a najdôležitejších krokov. Tma, ktorá sa objavila vždy po tom, čo slnko zašlo za horizont, desila ľudí už odjakživa. Tma bola totiž symbolom niečoho tajomného, nepoznaného a nebezpečného, keďže v tme nevidime vôbec nič okolo seba. Ľudia si uvedomovali, že pokiaľ chcú prežiť, musia sa naučiť s tmou bojovať. Prvým spôsobom, ako sa dala tma poraziť, bol oheň. Ten prinášal nielen teplo, ale aj svetlo, čo okrem toho, že umožňovalo ľuďom byť v teple a vidieť, odstrašovalo predátorov. To bolo veľmi výhodné, ale udržiavať oheň je dosť náročné a jeho svetelný efekt nie je v porovnani s vynaloženou námahou dostatočný. Tak ľudia hľadali ďalej, až dospeli k výraznému míľniku, svieteniu pomocou elektriny. To najprv umožňovali žiarovky, ktoré sa časom vyvíjali, až sa nakoniec ich vývoj dostal do takého štádia, že bola potrebná nová technológia. A tak vznikli LED žiarovky.

Bez straty je život krajší

Hlavným problémom, ktorý museli LED žiarovky odstrániť, boli veľké straty, ktoré halogénové žiarovky produkovali najmä vo forme tepla. Určite ste si všimni, že tradičná halogénová žiarovka sa po pár minútach svietenia zohreje. To teplo je zbytočná strata, prevádzkovanie takýchto žiaroviek tak nie je vôbec efektívne. LED žiarovky a LED panely vďaka svojej konštrukcii a princípu fungovania neprodukujú takmer žiadne tepelné straty, majú tak nižšiu spotrebu a z nižšieho napätia vyprodukujú viac svetla. Potešia tiež skutočnosťou, že hneď po zapnutí poskytujú maximum svoje svietivosti a tiež dlhou životnosťou. LED žiarovky sú tak ideálnym moderným spôsobom svietenia. Vyberte si napríklad lacné LED trubice a svieťte aj vy modrne a efektívne. Takéto žiarovky na predaj zoženiete dnes jednoducho, tak nečakajte!

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.