Rýchloupínacie snehové reťaze značky MODULA

Rýchloupínacie snehové reťaze značky MODULA

- in Nesmie vám ujsť
5321
Komentáre vypnuté na Rýchloupínacie snehové reťaze značky MODULA

Dnes už každý správny vodič vie, že v zime by medzi základnú výbavu mali patriť aj snehové reťaze. Ich význam spočíva predovšetkým vo zvýšení bezpečnosti jazdy, pokiaľ sa chystáte na miesta s vyššou nadmorskou výškou, ale aj v prípade nepriaznivého stavu vozovky.

Snehové reťaze sú ideálnym prostriedkom na to, aby ste mali svoju jazdu po kontrolou a prospeli ste takýmto spôsobom k tomu, že vaše zimné pneumatiky budú mať vyššiu bezpečnosť. Bez ohľadu na to, akej značky a veľkosti je vaše auto, mali by ste si v zimnom období do výbavy pribaliť aj snehové reťaze. A to predovšetkým v prípade, ak plánujete cestu do vyššie položených polôh, alebo na miesta, kde je predpoklad výskytu väčšieho množstva snehu. Rovnako sa vám zídu aj v prípade náročnejšieho terénu.

Nemala by byť však podceňovaná ani jazda v meste či dokonca na otvorených priestranstvách. Snehové reťaze totižto nie sú určené len na extrémne prípady a záchranu v zime, ale použiť ich môžete aj pri jazde v mestách. Napríklad blato, sutina či piesok dokážu veľmi znepríjemniť či dokonca znemožniť jazdu v akomkoľvek ročnom období.  Preto ak sa chystáte kamkoľvek a kedykoľvek, mali by byť súčasťou výbavy vášho vozidla.  Snehové reťaze sú dostupné v rôznych prevedeniach a sú určené pre akékoľvek vozidlo ale aj situáciu.

Rýchloupínacie snehové reťaze značky MODULA sú veľmi vhodným riešením, ktoré šetrí hliníkové disky vášho vozidla. Sú odporúčané pre každý model automobilov. Veľmi vhodné sú pre vozidlá s obmedzeným priestorom medzi pneumatikou a mechanickými časťami vozidla. Sú charakteristické systémom UNIVERSAL BOLT, ktorý je prispôsobený všetkým typom kolies a tým pádom nevyžadujú žiadne úpravy pred samotnou montážou. Modul CS Grip je integrovaný prostredníctvom patentovej tlakovej pásky, pomocou ktorej je bez problémov možné snehové reťaze prispôsobiť. S ich využitím je bezpečná jazda v súlade so všetkými platnými normami samozrejmosťou.

Snehové reťaze sú dostupné vo viacerých prevedeniach. Okrem toho, že sú vhodné pre všetky typy vozidiel, vybrať si môžete z klasických oceľových snehových reťazí, alebo sa rozhodnúť pre textilné snehové reťaze. Klasické oceľové snehové reťaze sú stavané pre väčšiu záťaž, ale aj vyšší výkon a zároveň dlhšiu životnosť.  Dokážu zabrať aj tých náročných podmienkach, zvýšiť trakciu či podporiť akceleráciu a to bez akejkoľvek extra námahy.

Výbornou alternatívou k oceľovým snehovým reťaziam sú textilné snehové reťaze. Predstavujú komfortnú novinku, ktorej hlavná výhoda spočíva v tom, že sú spratné, ľahké a jednoducho sa používajú. Textilné snehové reťaze sú vyrobené z vysoko kvalitných a odolných textílií. Dokážete ich obuť ale aj vyzuť extrémne rýchlo a skladovať ich maximálne spratne a tak ich môžete mať po ruke kedykoľvek počas akejkoľvek situácie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=DSx0yqYZrOc

 

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.