Volvo spúšťa divíziu M, o športové autá sa však jednať nebude.

Volvo spúšťa divíziu M, o športové autá sa však jednať nebude.

- in Zaujímavosti
751
Komentáre vypnuté na Volvo spúšťa divíziu M, o športové autá sa však jednať nebude.

Švédi opäť raz predvádzajú svoje inovatívne schopnosti. Tentokrát budeme hovoriť o divízií M! Nejedná sa však o športové automobily ako u nemeckého konkurenta BMW. M vo volve znamená skratku slova Mobility – Mobilita.

Novovyvinutá mobilná aplikácia bude využívať techniky podobné Google Adsense a teda nebude len ponúkať možnosť vyhľadávať zaparkované vozidlá, rezervovanie, platenie a plánovanie ale taktiež bude sledovať používateľove posledné kroky a automaticky navrhovať ponuky vozidiel. Napríklad ak sa bude jednať o mladý pár ktorý si zvykne požičať kabrio na víkendové roadtripy, aplikácia mu bude dopredu vyhľadávať najvhodnejšie ponuky s možnosťou pristavenia vozidla v určitú hodinu priamo pred vlastné dvere.

Tento projekt je zameraný na zdieľanie automobilov. U nás si to zatiaľ možno predstaviť nevieme ale vo Švédsku a USA áno. Klientom Volva v týchto dvoch krajinách bude už od jari 2019 k dispozícií platforma pre zdieľanie áut. Dostatok áut a skúseností poskytne na začiatok švédska spoločnosť Sunfleet, ktorej kapacity sú približne 1700 modelov Volvo.

Hakan Samuelsson, CEO automobilky tvrdí, že podľa neho sa od tohto momentu Volvo stáva viac ako len výrobca áut. Cieľom programu M bude poskytovanie slobody pohybu tým ktorý to potrebujú. Okrem toho používatelia nebudú musieť rozmýšľať nad tým kde auto zaparkujú a ani striehnuť na dátumy našich obľúbených technických kontrol. Ambície automobilky siahajú vysoko, do polovice budúcej dekády plánujú prekročiť hranicu 5 miliónov priamych odberateľov. Riaditeľ na záver doplnil, že neskôr v tomto roku by mali byť dostupné podrobnejšie informácie o divízií M.

Francuzske Boloré (platforma pre zdieľanie elektromobilov) aj New Yorkské ReachNow od BMW bolo zrušené v jednom prípade pre nezáujem a v druhom kvôli obrovským škodám ktoré vznikali na automobiloch. My budeme držať palce nech to Volvu vydrží omnoho dlhšie!

Podeľte sa s nami v komentároch o Váš názor na projekt mobilita.

 

Zdroj: media.volvocars.com

 

About the author

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už