Uzavrite povinné zmluvné poistenie cez internet!

Uzavrite povinné zmluvné poistenie cez internet!

- in Nesmie vám ujsť
1129
Komentáre vypnuté na Uzavrite povinné zmluvné poistenie cez internet!

Ak ste vodičom, mali by ste byť schopný postaviť sa k svojmu jednaniu spravodlivo a vedieť niesť potenciálne následky svojich činov. Aspoň z morálneho hľadiska. Vplyvom modernej doby naberá dnešný spôsob života neustále nové rozmery, ktoré nás nepriamo nútia byť zodpovednými za prípadne riziká. Ako už bolo v úvode naznačené, jedným z typických príkladov je práva jazda automobilom, ktorá si vyžaduje mimoriadnu pozornosť a dôslednosť vodiča, aj keď, čo sa týka ekonomických dôsledkov, PZP, teda povinné zmluvné poistenie, nás určitým spôsobom chráni.

Čo je povinné zmluvné poistenie?

Povinné zmluvné poistenie je poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. To znamená, že chráni vodiča poisteného auta, ktorý v čase nehody užíva vozidlo, má platné povinné zmluvné poistenie a zodpovedá týmto spôsobom za škody, ktoré pri prevádzke vozidla vzniknú.

Za aké škody nesie poisťovňa zodpovednosť?

Na základe definície je nám zrejme jasné, že pokiaľ vodič spôsobí pri jazde dopravnú nehodu, nesie zodpovednosť za vzniknuté škody a je povinný tieto škody tretím osobám uhradiť. Avšak, uzavretím povinného zmluvného poistenia prechádza zodpovednosť z vodiča na danú poisťovňu. Čo to v praxi znamená? PZP kryje škody spôsobené na zdraví, kryje náklady vzniknuté usmrtením alebo škody vzniknuté poškodením či zničením cudzej veci. Treba mať však na pamäti, že povinné zmluvné poistenie nekryje škody, ktoré vodičovi vznikli na vlastnom vozidle! O krytie týchto škôd sa stará havarijné poistenie.

Porovnajte si ceny za PZP a vyberte si najvýhodnejšie!

Čo sa týka cien za PZP, ktoré sú splácané v pravidelných intervaloch, tie poisťovne väčšinou ku koncu kalendárneho roka menia. Pochopiteľne, že cieľom každého z nás je platiť čo najmenej, a to je veľa krát možné, len treba vedieť hľadať a vedieť určiť, ktorá poisťovňa poskytuje PZP za najnižší poplatok. Superpoistenie.sk je prvý internetový portál, ktorý prináša kompletnú ponuku pre povinné zmluvné poistenie na slovenskom trhu! Čo to znamená? Vy máte možnosť uzatvoriť online, čiže prostredníctvom internetu najvýhodnejšiu poistku v niektorej z 10 poisťovní, bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy, pričom platbu môžete zrealizovať online, resp. spôsobom, aký si vyberiete. Bližšie informácie nájdete v časti „o nás“, kde sa dozviete, aký výhody vám tento portál prináša a prečo je lepšie, a predovšetkým jednoduchšie, uzavrieť PZP práve touto cestou.

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.