Najčastejšie chyby, ktoré robíte pri umývaní auta

Najčastejšie chyby, ktoré robíte pri umývaní auta

- in Nesmie vám ujsť
1287
Komentáre vypnuté na Najčastejšie chyby, ktoré robíte pri umývaní auta

Auta slúžia prioritne na vozenie sa, no niekedy sa treba o ne aj poctivo postarať. A to by malo platiť aj pri takej činnosti akou je umývanie auta. Auto je predsa súčasťou vizitky majiteľa a preto čím krajšie a čistejšie auto, tým lepšie. Ak sa vám nechce pravidelne umývať auto, možno by ste mali zvážiť prenájom auta, kde sa o jeho čistotu postarajú autopožičovne. Väčšina automobilových nadšencov však umýva svoje auto rado a predovšetkým ručne. Avšak, aj tu vzniká množstvo hlúpych zlozvykov, ktorým by ste sa mali vyhnúť, ak chcete mať svoje auto poriadne čisté.

  • Používajte dva kýbliky – Väčšina motoristov svoje auto umýva len pomocou jedného kýblika. V tom sa zrazu z čistej vody (po dvoch opláchnutiach špongie), stane špinavá voda. Preto majte vždy dve vedrá. V jednom vedre s čistou vodou si vyžmýchajte vždy špongiu od najväčšej špiny a potom ju prepláchnite ešte v druhom vedre so šampónom. Vyhnete sa tak poškriabaniu laku prachovými časticami.
  • Používajte vždy čistiace prostriedky na auto – množstvo ľudí siaha po rôznych čistiacich prostriedkoch, ako napr. jar, leštidlo na podlahu a pod. Veď keď sa tieto prostriedky osvedčili v domácnosti, prečo by nefungovali na auto? Pravdou je, že nečistotu vám asi odstránia, no je dosť pravdepodobné, že vám poškodia aj lak. Preto vždy používajte iba autokozmetiku, ktorá je špeciálne na to určená. Bude asi o trochu drahšia, ale určite vám nepoškodí karosériu.
  • Umývajte aj miesta, ktoré nie je vidno – Množstvo ľudí umýva auto len povrchne z vonku a na efekt, lebo však zvyšok nie je vidno. Na svojom tele si však tiež neumývate len hlavu, lebo zvyšok je schovaný pod oblečením. Preto pristupujte k umývaniu poctivo. Vyhnete sa prípadnému hrdzaveniu karosérie.

Ak pre vás dôkladne umývanie predsa len nie je, siahnite po požičovni áut a nemusíte sa o nič starať.

 

 

About the author

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no