Čo všetko potrebujete, ak ste sa práve rozhodli s golfom začať?

Čo všetko potrebujete, ak ste sa práve rozhodli s golfom začať?

- in Nesmie vám ujsť
1071
Komentáre vypnuté na Čo všetko potrebujete, ak ste sa práve rozhodli s golfom začať?

Všetci, ktorí to s golfom myslia aspoň trochu vážne by určite mali oplývať istými golfovými potrebami. Áno, na ihrisku si toho môžete veľa požičať, avšak ak sa skutočne pre golf rozhodnete, je na čase si zaobstarať vlastné vybavenie.

Aké golfové palice poznáme?

Existuje hneď niekoľko druhov golfových palíc, ktoré by žiadnemu profesionálnemu hráčovi nemali chýbať.

· Drevá – používajú sa hlavne na dlhé odpaly na greene, loptička po odpálení získava veľkú rýchlosť a nízku trajektóriu

· Železá – slúžia zas na kratšie a vyššie odpaly, sú vhodné na viac problematické povrchy ako vysoká tráva, kopce, stromy

· Wedge – typ železa, ktorý sa používa na vyhadzovanie golfových loptičiek zo zlého povrchu (piesok)

· Hybridy – sú akýmsi prepojením medzi drevami a železami a kombinujú ich vlastnosti, po železách zdedili jednoduchší švih, zatiaľ čo po drevách zas dlhý odpal

· Puttery – ide o špeciálny druh golfových palíc, ktorý slúži na doklepnutie loptičky do jamky

Začiatočníkom však v žiadnom prípade netreba ihneď vlastniť všetky palice. Set, ktorý by ste si mali z palíc vyskladať, musí určite obsahovať drevo a putter. Ak sa totiž nechystáte na žiaden prekážkový terén, tieto palice by vám pri hre mali stačiť.

Golfové loptičky

Každý hráč by mal mať sadu loptičiek. Aj golfová lopta musí spĺňať sadu parametrov na to, aby ste ju vôbec mohli použiť. Maximálna hmotnosť je napríklad necelých 44 gramov a jej dolet nesmie presiahnuť 256 metrov.

Lopta sa skladá z jadra, ktoré je poväčšine gumové, titánové, wolfrámové alebo zmes všetkých uvedených. Platí, že tvrdšie jadro má dlhší dolet, pri mäkšom si zas loptičku lepšie odkontrolujete. Druhou časťou je obal, ktorý ovplyvní rotáciu. Na povrchu sú malé priehlbinky – dimply. Práve tie majú na loptičku obrovský vplyv, konkrétne na jej dolet, dráhu a presnosť letu.

Ak patríte ku golfistom, ktorí loptičky radi strácajú, existuje pre vás aj iná varianta – takzvané Lake balls loptičky. Ide o použité kúsky, ktoré boli nájdené, vyčistené a znova pustené do obehu. Určité škody na nich síce môžete vidieť, ale na zlých či prekážkových terénoch vám aspoň nemusí byť ľúto, keď nejakú stratíte.

Pusťte sa teda do prípravy, zostavte si vlastný výherný set a začnite s golfom čo najskôr.

About the author

You may also like

Poradca motoristu: Ako šetriť pneumatiky a palivo

Dobré pneumatiky poskytujú bezpečnosť na cestách a zohrávajú