Udržte kufor vášho automobilu uprataný a čistý vďaka praktickým vaničkám

Udržte kufor vášho automobilu uprataný a čistý vďaka praktickým vaničkám

- in Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Udržte kufor vášho automobilu uprataný a čistý vďaka praktickým vaničkám
Udržte kufor vášho automobilu uprataný a čistý vďaka praktickým vaničkámUdržte kufor vášho automobilu uprataný a čistý vďaka praktickým vaničkám

Vaničky do kufra ponúkajú celý rad funkcií, ktoré z nich robia nevyhnutný doplnok pre každého majiteľa auta. Poskytujú ochranu batožinového priestoru pred znečistením a poškodením, a tak pomáhajú zachovávať hodnotu vozidla pri opätovnom predaji.

Vaničky prispôsobené na mieru

Pri výbere vaničiek do kufra vychádzajte z modelu vášho vozidla. Väčšina vaničiek je totiž „custom fit”, teda sú prispôsobené rozmerom a obrysom batožinového priestoru konkrétnych modelov áut. Vďaka tomu sú vaničky pevne uchytené a počas jazdy nedochádza k ich pohybu alebo prevráteniu.

Ak ste pre váš typ automobilu nenašli vaničku na mieru, siahnite po univerzálnom gumenom modeli, ktorý je navrhnutý tak, aby sa dal jednoducho orezaním prispôsobiť.

Vyvýšený pevný okraj

Mnohé vaničky majú po obvode vyvýšený okraj, ktorý plní funkciu bariéry, teda zabraňuje rozliatiu či vyšplechnutiu tekutiny do priestoru kufra. Nápomocné sú v tejto súvislosti aj vnútorné prepážky. Vďaka tomu je čistenie bezproblémové a rýchle. Vyvýšený okraj je teda prvok, ktorý by ste pri výbere vaničky mali hľadať a požadovať.

Protišmykové prvky

Rozhodujete sa medzi plastovou vs. gumenou vaničkou do kufra? Gumové vaničky slúžia ako protišmykové rohože (po celej ploche), ktoré zabraňujú pohybu vecí uložených v kufri pri jazde autom. Obávať sa však nemusíte ani pri plastových modeloch. Dôležité je, aby boli opatrené protišmykovým prvkom, resp. podložkou, a to hlavne v strednej časti.

Prepážky pre lepšiu organizáciu

Ak hľadáte ešte niečo navyše, vďaka čomu bude váš kufor prehľadný a dokonale organizovaný, k plastovým vaničkám je možné zaobstarať si hliníkové prepážky. Jednoducho ich zasuniete do prelisovaných drážok vo zvýšených okrajoch vaničky a vytvoríte tak oddelené priestory pre prevážané predmety a zabránite ich samovoľnému pohybu.

Jednoduchá údržba

Vyčistiť gumenú alebo plastovú vaničku je samozrejme niekoľkonásobne jednoduchšie ako údržba čalúnenia v kufri. Vaničku stačí pretrieť vlhkou handričkou (pri slabom znečistení) alebo vystriekať vysokotlakovým čističom, tzv. vapkou. Mnohokrát sú dokonca vybavené úchytkami pre jednoduchú manipuláciu pri čistení.

 

Zdroj foto: Aleksandr Kondratov / Shutterstock.com

About the author

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už