Tipovanie moto-športov

Tipovanie moto-športov

- in Zaujímavosti
1062
Komentáre vypnuté na Tipovanie moto-športov

V posledných rokoch je čoraz väčší záujem aj o tipovanie motoristických športov. Zo športov ako plochá dráha, preteky Rally či MOTO GP ale vyčnieva aj v stávkovaní Formula 1. Vo svojej 60-ročnej existencii zaznamenala neuveriteľný pokrok a stala sa takpovediac spoločenským fenoménom. V nasledujúcom príspevku si môžete prečítať to, z akých stávok kurzovej ponuky si môžete pri tipovaní vybrať a tiež vám poskytneme aj cenné rady, ktoré pri tipovaní moto-športov rozhodne využijete.

Nádherné súboje na najkrajších pretekárskych okruhoch

Ako som už naznačil, najväčšiu pozornosť vo svete motošportu na seba strháva Formula 1. Presne 20 pilotov rozdelených do 10 tímov si každú závodnú nedeľu nič nedaruje a snaží sa získať dôležité body. Samozrejme, nie každý má na to podmienky aby sa stal víťazom Veľkej ceny. To ale neznamená, že napríklad jazdci z tímu Manor – Marussia nemajú záujem doviesť svoje auto na čo najlepšej pozícii. Keď spomíname tento britský tím, jediné body pre túto stajňu získal v minulej sezóne Jules Bianchi, ktorý bohužiaľ 17. júla tohto roka prehral svoj boj o život. Po smrti Ayrtona Sennu je smrť mladého 25-ročného jazdca prvou za posledných 20 rokov. Kalendár F1 je pre ročník 2015 poriadne nabitý, no v budúcej sezóne sa počet Veľkých cien z terajších 19 ešte o dve rozšíri. Po tom ako sa tento rok vráti Veľká cena Mexika je na zozname späť aj nemecký Hockenheimring a Veľká cena Európy, ktorá sa paradoxne uskutoční v azerbajdžanskom Baku. Ešte ale máme pred sebou druhú časť sezóny 2015, ktorá prináša fantastické zápolenie a o titule sa rozhodne medzi trojicou Hamilton, Rosberg a Vettel.

Red race car close up front view on a track leading the packTipovanie je príjemným spestrením sledovania F1

Rozšírenie kalendára Formuly 1 sa samotným tímom príliš nepozdáva, no vedenie F1 na čele s Berniem Eccelestoneom svoje rozhodnutie zatiaľ nemení. Na druhej strane nárast počtu Veľkých cien bude znamenať viacej priestoru na tipovanie a obohatenie svojej peňaženky, čo ocení každý tipér. Stávkovať na Formulu 1 je veľmi zábavné a dodáva k sledovaniu priameho prenosu aj istú dávku adrenalínu. Každý predbiehací manéver vášho favorita tak prežívate ešte intenzívnejšie. Z kurzovej ponuky si môžete vybrať hneď niekoľko rozličných tipov. Okrem stávky na víťaza sú k dispozícii aj príležitosti na víťazný monopost, počet klasifikovaných jazdcov alebo bohatá ponuka duelov. Spomínané duely majú ten istý princíp ako pri tipovaní cyklistiky. To znamená, že tipujete, ktorý z dvojice pretekárov sa lepšie umiestni v danom preteku. Výhodou je, že pokiaľ by obaja Veľkú cenu nedokončili, stávka sa vyhodnotí ako skonto. Podobnou ponukou ako F1 disponuje aj motocyklový seriál MOTO 2, MOTO 3 ale aj najprestížnejšia kubatúra MOTO GP. Výnimkou sú len tipy na výjazd Safety car alebo na pretekára s najrýchlejším kolo závodu.

Sledujte Formulu 1 pod drobnohľadom

Stará známa pravda hovorí, že nikto učený z neba nespadol, a preto sa treba aj v tipovaní pravidelne vzdelávať ako tipovať a vyhrať. Dostupných informácii o jazdcoch či pretekoch je síce pomenej, no predsa len by ste sa pri tipovaní mali riadiť aspoň aktuálnou formou pretekára, respektíve tým ako mu daný okruh sedí. Výsledky z predošlých ročníkov nájdete na internete v priebehu pár sekúnd. Tipovanie kvalifikácie je o niečo jednoduchšie ako samotné preteky. V kvalifikácii sa v posledných dvoch rokoch môžete spoľahnúť na rýchlosť nemeckých Mercedesov. Z posledných 29 kvalifikácii sa totiž stalo len raz, že by netriumfoval tím, ktorému šéfuje uznávaný Toto Wolff. V pretekoch ale majú Mercedesy už mierne problémy s predbiehaním o čom sme sa presvedčili aj v maďarskom Hungaroringu. Takisto rešpektujte aj vplyv počasia. Poveternostné podmienky prakticky stále ovplyvňujú výkon auta pneumatík i samotného jazdca.

 

FOTO:  © storm / Dollar Photo Club 

About the author

You may also like

Ako chrániť podvozok auta pred koróziou

Podvozok auta je najviac vystavený riziku korózie. Kvôli