Ochrana zdravia nielen na pracovisku

Ochrana zdravia nielen na pracovisku

- in Nesmie vám ujsť
1213
Komentáre vypnuté na Ochrana zdravia nielen na pracovisku

Otázka ochrany zdravia pri práci je v súčasnosti skloňovaná takmer denne. Je preto prirodzené, že zamestnávatelia nechcú nechať nič na náhodu a svojim zamestnancom sa snažia zabezpečiť tie najlepšie podmienky na výkon práce. Jedným so spôsobov sú kvalitné ochranné pracovné prostriedky.

OPP, to nie sú len montérky

Obzvlášť pri vykonávaní niektorých druhov práce, ktorých výkon so sebou nesie isté nebezpečenstvo úrazu, je nevyhnutné poskytnúť zamestnancom primerané osobné ochranné pracovné pomôcky (OPP) akými sú vhodný pracovný odev či kvalitná pracovná obuv. Samozrejme, reč je predovšetkým o manuálnych prácach v rôznych odvetviach priemyslu, v skladoch a na stavbách, kde je riziko poranenia vyššie ako napríklad pri práci v kancelárii.

Bezpečnosť na prvom mieste

Je priam nevyhnutné toto riziko čo najviac eliminovať a poskytnúť zamestnancom tie správne ochranné prostriedky od oblečenia až po pracovnú obuv. Ich funkčnosť zabezpečujú kvalitné materiály, ktoré sú pri výrobe ochranných pomôcok použité. Nakoľko si každá profesia vyžaduje iný pracovný odev, vlastnosti OPP a doplnkov sa líšia, pričom sa zachováva ich plná funkčnosť a komfortné využitie.

„Prevenciu ochrany zdravia nemožno podceňovať“

V práci i doma na záhrade

Na druhej strane, OPP majú veľké využitie aj v bežnom živote – pri prácach na dome či okolo domu. S príchodom jesene sa mnohí z nás vyberú do záhrady, počasie je však v tomto období nevyspytateľné. Práve správne zvolené ochranné pracovné pomôcky Vás môžu ochrániť pred nepriaznivými výkyvmi počasia ako sú dážď či vietor a Vám nič nebráni naplno sa venovať svojim záľubám.

Funkčné a štýlové OPP s BORMIS

Spoločnosť BORMIS s.r.o. zabezpečuje kompletný servis služieb týkajúci sa ochranných pracovných pomôcok (OPP) a doplnkov. Pre svojich zákazníkov z radov firiem ale i jednotlivcov zabezpečujeme šitie odevov presne podľa požiadaviek (sieťotlač, nažehľovanie, výšívky). Ak v našom e-shope nenájdete čo hľadáte, neváhajte nás kontaktovať. Radi Vám pomôžeme!

Z našej ponuky vyberáme:

  • Pracovné odevy
  • Pracovná obuv
  • Ochrana zraku a sluchu (okuliare a štíty, rôzne chrániče sluchu)
  • Ochrana dýchania (respirátory)
  • Ochrana hlavy (bezpečnostné prilby, nárazuodolné čiapky)
  • Absorbčné sady
  • Drogéria

FOTO:  © BillionPhotos.com / Dollar Photo Club

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.