Stlačte náklady za svoje auto dole

Stlačte náklady za svoje auto dole

- in Zaujímavosti
1119
Komentáre vypnuté na Stlačte náklady za svoje auto dole

Zdajú sa vám vaše náklady na auto príliš vysoké? Máte pocit, že vám zroka na rok rastú? Nuž, je najvyšší čas šetriť. Nie, že budete šetriť na výbave auta. Keď vám stierače nestierajú, nebudete jazdiť s tými istými dokonca roka, kúpite si nové stierače. Keď máte zodraté pneumatiky, kúpite si nové. Budete šetriť na spôsobe jazdy, na poistkách či na režijných nákladoch.

Pneumatiky sú dôležité

Správne nahustené pneumatiky sú dôležité, riaďte sa odporúčaním výrobcu. Stačí aj 10% odchýlka a pneumatika zmení svoje vlastnosti. Keď ich máte o 10 % menej natlakované, spotreba paliva na 100 km vám môže vzrásť o 0,5 l. Naopak, keď ich máte prehustené, nemajú jazdné vlastnosti, aké by mali mať – zníži sa ich trakcia.

Znížte odpor vzduchu

Truhla na lyže na streche? Jazda s otvorenými oknami? To všetko zvyšuje odpor vzduchu. Keď sa neviete zbaviť jazdy s otvorenými oknami, nainštalujte si okenné deflektory. Čo sa týka truhly, vždy si nájdite tých 20 minút a dajte ju dole, keď ju nebudete používať dlhší čas. Pokiaľ ju potrebujete stále, nájdite si truhlu s najaerodynamickejším tvarom.

Často vysávate svoje auto?

Chodíte často na prechádzky do lesa a vždy sa vrátite so zablatenými topánkami? Potom idete hneď na pumpu, kde si svoje koberčeky povysávate? Alebo ste kvôli tomu už niekoľkokrát auto tepovali? Kúpte si rohože do auta, tie iba vyprášite, po blate nezostane ani stopy a aj ušetríte.

Používajte neutrál, brzdenie motorom a predvídajte

Neutrál je spojený aj s otázkou predvídania – vidíte už zdiaľky na semaforoch červenú, dôjdite na križovatku na neutrále a ušetrite. Tiež keď schádzate dole kopcom serpentínami, je lepšie brzdiť motorom. Na ceste v meste musíte predvídať, preto nie je dobré rozbehnúť sa a potom o 80 m zošľapnúť brzdu na podlahu. Odhadnite, čo sa stane, ušetrí vám to značné množstvo paliva.

Optimalizujte svoju poistku

Ste klientom vo svojej poisťovni už dlhé roky? Vernosť sa niekedy nevypláca. Ste si istý, že máte to najvýhodnejšie povinne zmluvné poistenie? Skúste zistiť cenové ponuky konkurenčných poisťovní, možno vás podmienky vašej poistky nemilo prekvapia.

FOTO: Rostislav Ageev /  Dollar Photo Club

You may also like

Ako chrániť podvozok auta pred koróziou

Podvozok auta je najviac vystavený riziku korózie. Kvôli