Starostlivosť o auto sa neoplatí zanedbávať

Starostlivosť o auto sa neoplatí zanedbávať

- in Zaujímavosti
1404
Komentáre vypnuté na Starostlivosť o auto sa neoplatí zanedbávať

Možno ste si mysleli, že nájsť vodiča, ktorý sa o svoj automobil nestará, bude takmer nemožné. Čudovali by ste sa, ale aj vo vašom okolí existujú takýto jedinci, ktorí starostlivosť o svoje auto výrazne zanedbávajú. Dnes sú autá vyrábané bohužiaľ len na dobu záruky. Po uplynutí záruky sa malé a dôležité súčiastky auta začnú rapídne kaziť.

Autá sa kazia, to nedokážeme zmeniť. Čo viete, možno za to môže práve nefunkčný elektromotor a možno sú to len nefunkčné odstrekovače, do ktorých ste zabudli doliať zmes. Nezabúdajte – pravidelná návšteva servisu musí byť, či už vám to časovo vychádza, alebo nie. Nenechajte sa oklamať a radšej si nájdite šikovného automechanika, ktorý vám auto opraví a nepošle na šrotovisko s jednosmernou letenkou.

Všímajte si aj stav prevodovky. Ak sa vám vaša nová závitovková prevodovka začne zasekávať, je zle. V tom prípade radšej zavolajte automechanikovi, aby sa vám na to prišiel pozrieť k vám domov. V opačnom prípade by sa mohlo stať, že neprídete do cieľa v požadovanom čase, lebo vás porucha nechá kdesi na polceste.

A čo viete, možno váš automechanik použije priamočiary pohon na zdvihnutie vášho automobilu. Vždy lepšie, ako by mal okolo neho prejsť a tvrdiť vám, že mu nič nie je. Starostlivosť o svoj automobil určite nezanedbávajte. STK sa nevyhýbajte, častejšie sa stretávajte s automechanikom a hlavne, nešetrite na súčiastkach. Mohlo by sa vám to sakramentsky vypomstiť.

Tip na záver: Ak máte poruchy a hľadáte súčiastky, skúste navštíviť web stránku predajcu Forin, ktorý získava rok čo rok viac pozitívnych referencií. Najlepšie by bolo, keby auto vydržalo večne. Ale čo dnes vydrží večne?

About the author

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už