Repasované náhradné diely: Áno či nie?

Repasované náhradné diely: Áno či nie?

- in Auto
1599
Komentáre vypnuté na Repasované náhradné diely: Áno či nie?
12824417 - car mechanics smiling at the auto repair shop

Stále viac a viac majiteľov áut hľadá spôsoby, ako by mohli znížiť náklady. Najlogickejšie sa javí zníženie spotreby zmenou spôsoby jazdy, ale existujú aj ďalšie možnosti. Jedným z tých, ktorý sa v poslednej dobe stáva stále populárnejším, sú repasované náhradné diely. Keď sa niekomu pokazí súčiastka v aute, nekupuje si novú, ale siahne po používanej, ktorá prešla repasom. Často však vo vzduchu visí otázka „ako sú na tom repasované kompresory s kvalitou?“ A je na mieste. Aká je teda odpoveď?

Aká je kvalita repasovaných dielov

Je na dennom poriadku, že sa ľudia pýtajú, aká je kvalita týchto repasovaných brzdových strmeňov alebo týchto servoriadení. Kupovať niečo používané predstavuje vždy riziko skrytej vady. V tomto prípade je riziko repasovaných dielov minimálne, pretože nie každý kompresor je vhodný na repas. Diel najprv musí prejsť vstupnou kontrolou, ktorá rozhodne o tom, či je alebo nie je vhodný na repas. Do samotnej fázy repasu sa dostanú iba súčiastky v najlepšej kvalite.

Výhody repasovaných dielov

Hlavnou výhodou repasovaných dielov je ich cena. Za približne polovičné náklady si môžete kúpiť náhradný diel, ktorý ma takmer identické vlastnosti ako nový kúsok. Nemusíte sa obávať, že ide o používané diely, ktoré boli získané z poľských vrakovísk. Spoločnosť Tirshop.sk repasuje diely iba od značkových výrobcov a zároveň vám na ne ponúka aj záruku. To je jasný znak toho, že si za svojou prácou a jej kvalitou stojí.

Nie všetko sa dá repasovať

Síce nie všetko sa dá repasovať, no je to pomerne bežná prax. Napríklad toner HP CE285a sa dá repasovať, výnimkou nie sú ani notebooky, mobilné telefóny či dokonca vysokozdvižné vozíky. V prípade, že by vám niekto ponúkal repasované pneumatiky, neverte mu, pneumatiky sa repasovať nedajú. A ak to niekto dokáže, ich cena by bola omnoho vyššia ako cena nových. Chcete sa dozvedieť o repase viac? Navštívte stránku Tirshop.sk.

Autorské právo: andresr / 123RF Reklamní fotografie

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.