Praktický pomocník proti snehu

Praktický pomocník proti snehu

- in Nesmie vám ujsť
1198
Komentáre vypnuté na Praktický pomocník proti snehu

Pre niekoho otravné ročné obdobie, pre iného radosť zo snehu. Zima má rôzne tváre. Avšak so sebou prináša aj peknú kôpku snehu. Síce jej rozloženie na Slovensku je veľmi nerovnomerné, všade však napadne aspoň poprašok snehu. Naši spoluobčania na severe však určite nemajú jemný poprašok, ale riadnu kopu.

Prichádzajú dve možné riešenia, ako sa nadbytočného snehu pred dverami domov, alebo v záhradách zbaviť. Prvý pomerne fyzicky náročný a časovo zdĺhavý – zobrať lopatu a odhadzovať. Aby to išlo rýchlejšie, tak sa zapojí celá rodina a večer polomŕtvi ľahnú na posteľ.
Druhou možnosťou sú snežné frézy. Ide o praktickú záhradnú techniku, ktorá vám v mnohých smeroch pomôže. Má jednoduché ovládanie a zaberie málo času.

Ako však vybrať snežnú frézu na mieru? Závisí to od niekoľkých podnetov. Možno vaše požiadavky rozdeliť do viacerých kategórií:

  1. snežná fréza podľa výkonu motora
  2. snežná fréza podľa vzdialenosti odhadzovania snehu
  3. snežná fréza podľa množstva snehu, ktorý odhodí
  4. snežná fréza podľa typu závitu, ktorý vám naberie sneh
  5. snežná fréza podľa výšky a šírky záberu

 

snežné frézy snežná fréza

 

 

 

 

 

 

 

 

Keď ste sa rozhodli o kúpe snežnej frézy, nemôžete zanedbať niekoľko konkrétnych vecí, ktoré by ste mali vedieť.

a, Snežné frézy možno rozdeliť na dve základné kategórie:
1. elektrické
2. benzínové

Výber závisí od toho, koľko množstva snehu chcete spratať. Pri malom množstve snehu stačí elektrická a pri väčšom množstve sa už odporúča benzínová. Prečo na väčšie množstvo snehu použiť benzínovú frézu? Pretože dokáže udržať vysoký výkon a otáčky aj v horších a náročnejších podmienkach.

b, Ďalšie rozdeľovanie je v rámci benzínových fréz:
1. jednostupňové
2. dvojstupňové

Jednostupňové snežné frézy sa používajú na čerstvo nasnežený sneh. Majú malú hmotnosť a ľahké ovládanie. Dvojstupňové snežné frézy majú zabudovaný pílovitý závit, ktorý odstráni aj namrznutý sneh a mokrý sneh. Je schopný spracovať na všetkých typoch povrchov.
Výber snežných fréz je veľký. Nie len kamenné predajne, ale aj tie internetové vám vedia ponúknuť široký výber. Preto neváhajte a zaobstarajte si takéhoto efektívneho pomocníka proti snehu čo najskôr.

 

 

FOTO: ibo.sk

 

 

 

 

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.