Operatívny lízing je obľúbený najmä medzi podnikateľmi

Operatívny lízing je obľúbený najmä medzi podnikateľmi

- in Nesmie vám ujsť
587
Komentáre vypnuté na Operatívny lízing je obľúbený najmä medzi podnikateľmi

V podnikateľskom svete sa čoraz častejšie do popredia prediera operatívny lízing, ktorý by sa dal charakterizovať ako dlhodobý prenájom vozidla. Obrovskou výhodou je, že na obstaranie automobilu nepotrebujete žiadny veľký obnos peňazí, pretože platíte len určitú mesačnú čiastku. Aj keď na druhú stranu niekomu môže vadiť, že automobil nikdy neprejde do vášho vlastníctva.

Vo finančnej sfére sa rozdeľujú dva druhy lízingov – finančný a operatívny. Pri klasickom finančnom leasingu tiež platíte mesačne určitú sumu, a potom na konci splatenia prejde automobil do vášho vlastníctva. Operatívny lízing je však nový trend, ktorý chápe automobil ako službu, nie ako majetok. Používate automobil lízingovej firmy, ktorá sa stará v podstate o všetko od povinného ručenia cez havarijné poistenie až po servis, platíte mesačne za prenájom a po uplynutí zmluvy neprejde automobil do vášho vlastníctva.

Čo sa stane, keď skončí zmluva?

Akonáhle uplynie stanovená doba prenájmu, ponúka sa vám hneď niekoľko možností. Buď sa vzdáte auta a začnete jazdiť mestskou hromadnou dopravou, alebo si požiadate o obmenu vozového parku. Po celú dobu sa o nič nestaráte, pretože nie ste majiteľom. Keď sa teda vozidlo pokazí, opravu zaplatí lízingová spoločnosť. Rovnako tak zaplatí aj diaľničnú známku, servis, prezutie pneumatík a podobne.

Kto operatívny lízing ponúka?

Súčasný trh je rozmanitý, a tak sa vám ponúkne hneď niekoľko finančných inštitúcií, ako je napríklad AUTO GABRIEL. V ponuke daného špecialistu nájdete rôzne druhy financovania vozidiel, pričom operatívny leasing patrí k tým najobľúbenejším a najžiadanejším.

Operatívny lízing si doslova zamilovali biznismeni, ktorí nemajú čas riešiť problémy so servisom a poistením. Chcú len jazdiť na schôdzky v reprezentatívnom vozidle.

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.