O kvalitnom spánku nemusíte iba snívať

O kvalitnom spánku nemusíte iba snívať

- in Nesmie vám ujsť
994
Komentáre vypnuté na O kvalitnom spánku nemusíte iba snívať

Nášmu telu by sme mali dopriať pravidelný a najmä dostatočný odpočinok. Nestačí ak po príchode domov z práce vypnete a pozeráte len televíziu, či čítate obľúbenú knihu. Aj takáto aktivita pomôže zregenerovať náš mozog, no aj ten si vyžaduje kvalitný spánok.

O výdatnom nočnom pokoji tak nejeden z nás môže iba snívať. Nie vždy to však nutne súvisí len so stresom v práci, či zdravotnými problémami. Naopak dlhodobý nedostatok alebo nekvalitný spánok sa s určitosťou podpíše aj na našom neskoršom zdraví. Aby sme teda boli dlho fit a vyhýbali sa nám nielen choroby, potrebujeme dostatočný a kvalitný spánok. Aj proti stresu zvláda náš organizmus bojovať a odolávať lepšie, ak ste ráno vstali oddýchnutí.

Pod problémy so spánkom sa však do veľkej miery môže podpísať aj hluk, ktorý nám nedovolí nielen zaspať, ale ani dobre sa vyspať. Najmä v panelákoch a blízko centier miest toto obyvatelia veľmi dobre poznajú. Rušiť nás však môže nielen hluk z ulice, ale aj naši susedia. Každý z nás má iný rytmus, a tak je len ťažké nájsť svoj pokoj aj v paneláku a presne vtedy, kedy to potrebujete Vy.

Ak teda hluk spôsobený Vašimi susedmi otravuje aj Vás, neuspokojte sa s tým. Na tento problém sa nedá zvyknúť a len sa zbytočne okrádate o pokoj, na ktorý máte nárok. Možnosť presťahovať sa však volí len málokto, preto skúste tento problém vyriešiť kročejovou izoláciou. Viac sa o nej dozviete na potichu.cz.

Následne je už vplyv postele a kvalitného matraca len druhoradý, aj keď taktiež dôležitý. Aj Vaša spálňa tak má výrazný vplyv na to, ako sa ráno zobudíte. Na to myslite už pri jej výbere na nabytok-elegancia.sk.

 

About the author

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už