Na jeseň koženú moto kombinézu vymeňte za textilnú

Na jeseň koženú moto kombinézu vymeňte za textilnú

- in Nesmie vám ujsť
0
Komentáre vypnuté na Na jeseň koženú moto kombinézu vymeňte za textilnú
Na jeseň koženú moto kombinézu vymeňte za textilnú

Noci sú už poriadne studené, ale cez deň počasie ešte praje motorkárom, aby prevetrali svoje stroje. Niektorí odvážlivci na motorke jazdia dokonca aj v mrazoch. Je jasné, že v takomto počasí je nutné sa obliecť teplejšie. Kožená moto kombinéza by mala ísť načas do skrine. Nahraďte ju textilným oblečením.

Moto kombinézy nenosia len motorkári

Prilba na motorku a moto kombinézy nepatria len do výbavy motorkárov. S pribúdajúcim počtom priaznivcov štvorkoliek a trojkoliek rastie dopyt po moto oblečení aj u priaznivcov týchto strojov. Zatiaľ sa nevyrábajú špeciálne kombinézy pre ich potreby, a preto sa musia uspokojiť s oblečením vytvoreným pre motorkárov. Keď sa na tento problém pozrieme z druhej strany, tak vlastne ani o problém nejde. Všetky menované stroje majú spoločných menovateľov – rýchlu jazdu, driftovanie a adrenalín. Je nutné, aby jazdci na motorkách, trojkolkách a štvorkolkách boli zabezpečení prilbou, kombinézou a chráničmi. Zároveň ich oblečenie musí byť odolné nielen voči počasiu, ale tiež odreniu pri páde. Preto si pokojne kúpte moto kombinézy pre jazdu na každom z menovaných strojov. Avšak na zimu vám odporúčame vymeniť koženú za textilnú.

Kožená moto kombinéza nezahreje

Kožené kombinézy na motorku alebo kožené nohavice s bundou vzhľadovo nenahradí žiadny materiál. Keď si predstavíme jazdca na motorke, vždy sa nám spája jeho výzor s koženým oblečením. Zároveň je koža materiál, ktorý pevne drží chrániče na svojom mieste pri páde z motorky. Horšie je to s reakciou tohto materiálu na vlhkosť a zimu. V daždivom a studenom počasí ihneď zistíte, aké je nepríjemne v koženej kombinéze zmoknúť alebo to, že je prakticky nemožné sa zahriať. Podobne nepríjemné pocity budete mať aj v lete, kedy koža pôsobí na tele ako sauna. Kožené moto kombinézy sú skrátka určené na parádu alebo do príjemného jarného počasia.

Textilná moto kombinéza do každého počasia

Pre pohodlné jazdenie za každého počasia vám odporúčame kúpiť textilné moto oblečenie. Napríklad na stránkach e-shopu inSPORTline. V takomto oblečení sa pokojne vyberte na dlhšie jazdy a vždy sa budete cítiť pohodlne. Textilné moto kombinézy majú všité chrániče na všetkých exponovaných miestach alebo otvory, do ktorých sa dajú chrániče vložiť. Disponujú tiež systémom odvetrávania a membránou, ktorá zaisťuje nepremokavosť oblečenia. Do textilnej kombinézy je možné pripevniť zateplené vložky a užívať si jazdu v chladnejšom počasí. Navyše sa textil dobre udržiava, pretože sa dá oprať. Jedinými nevýhodami textilného oblečenia je menšia odolnosť voči odretiu a riziko, že pri páde môže prísť k otočeniu chráničov.

 

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už