Minibager: pomocník nielen na kopanie záhradných jazierok

Minibager: pomocník nielen na kopanie záhradných jazierok

- in Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Minibager: pomocník nielen na kopanie záhradných jazierok
Minibager: pomocník nielen na kopanie záhradných jazierok

Veľa malých chlapcov obdivuje bagristov alebo lepšie povedané ich ťažké, mohutné stroje. Mnoho z nich si to prenesie aj do dospelosti a nejeden muž sníva o kúpe vlastného bagra. 

Tento sen však častokrát stroskotá na vysokých cenách veľkých rýpadiel. Kto však povedal, že plnokrvné rýpadlo musí mať desiatky ton? 

Výkonný minibager sa nedá zahanbiť ani oveľa väčšími konkurentmi a niekedy toho zvládne dokonca oveľa viac. Kde všade sa dá minibager použiť?

Ideálny v stavebníctve

Väčšina z nás si pri predstave minibagra predstaví malé výkopové práce a úpravy povrchov. Typické sú výkopy záhradných jazierok, bazénov, základových jám pod plot a menšie záhradné stavby. 

A napriek tomu, že minibager dokáže vykopať aj plnohodnotné základy pod rodinný dom, jeho hlavnou doménou sú práve tieto menšie, ale o to dôležitejšie práce. 

Len si predstavte ako by sa veľké pásové rýpadlo pretĺkalo vašou záhradou kvôli stavbe altánku, úprave terénu, výkopu základových pásov pod plot alebo akýmkoľvek drobným prácam okolo domu. 

Výhoda minibagra je, že sa zmestí aj do úzkych priestorov medzi dom a plot, medzi stromy, k bazénu a dokáže kopať tesne popri stene. 

Minibager sa hodí ako pre podnikateľov, tak aj pre súkromníkov. Na ovládanie minibagra nepotrebujete žiadne špeciálne povolenie a ak aj neplánujete jeden vlastniť, požičovňa stavebných strojov vám rada jeden dočasne poskytne. Môže sa hodiť napríklad na blížiace sa jarné práce na záhrade. 

Nenahraditeľný pre farmárov a chovateľov

Minibager síce nepoorie dvadsať árové pole, ale zato je nenahraditeľnou súčasťou chovu hospodárskych zvierat. 

Farmári, ktorí chovajú desiatky hospodárskych zvierat budú určite súhlasiť, že nie je nič jednoduché postarať sa o veľké množstvo zvierat. Navyše veľkých zvierat, ktoré vyžadujú oveľa viac úsilia a starostlivosti zo strany chovateľa ako napríklad rodinný pes. 

Aj v tomto odvetví využíva minibager svoju všestrannosť a obratnosť. Vďaka kompaktným rozmerom sa vojde aj do interiéru a úzkych priestorov medzi budovami. 

Pomocou rôznych nadstavcov na hydraulické rameno môže minibager okrem klasickej lyžice používať vidly na prenos balíkov, vrták na výkop dier, metly a mnoho ďalších. 

S jedným strojom tak toho spravíte oveľa viac ako s jedným veľkým rýpadlom či nakladačom. 

Navyše kúpa minibagra nie je tak finančne náročná ako kúpa veľkého stroja a tak je ideálna aj pre začínajúcich podnikateľov. 

A ak je pre vás nákup minibagra predsa len trochu cez rozpočet, stále si ho môžete požičať, podobne ako ďalšie stroje akými je elektrocentrála, záhradná technika a ďalšie. 

 

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no