Idete si kupovať prilbu na motorku? Z týchto typov si môžete vybrať

Idete si kupovať prilbu na motorku? Z týchto typov si môžete vybrať

- in Nesmie vám ujsť, Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Idete si kupovať prilbu na motorku? Z týchto typov si môžete vybrať
Idete si kupovať prilbu na motorku? Z týchto typov si môžete vybrať

Jazdiť na motorke znamená pre každého začínajúceho motorkára výber kombinézy, prípadne chráničov a motorkárskej prilby. Bez ochrannej prilby žiadny zodpovedný jazdec nevyrazí na cesty. Zároveň vie, že jej výber musí prispôsobiť nielen pohodliu, ale aj funkčnosti. Z hľadiska funkčnosti i dizajnu je naozaj z čoho vyberať.

Športové integrálne prilby

Športové prilby sú určené pre profesionálnych jazdcov. Tí dobre vedia, že potrebujú kvalitné moto bundy s integrovanými chráničmi a naozaj odolnú prilbu. Športové prilby sú vyrábané s najvyšším ohľadom na bezpečnosť, keďže pri závodoch nie sú pády a kolízie ničím nezvyčajným. Tieto prilby sú pevné zvonku i zvnútra, aby perfektne sedeli na hlave. Nie sú určené na bežné jazdenie, keďže nedokážu poskytnúť komfort, ale len funkčnosť.

Cestné integrálne prilby

Názov týchto prílb napovedá o tom, na čo sú určené. Práve cestné integrálne prilby sú najlepšou voľbou pre moto nadšencov. Na jednej strane sú cestné prilby bezpečné a na druhej pohodlné. Na hlave sedia perfektne i počas dlhej jazdy, nehrozí v nich potenie alebo zahmlievanie krytu. Upúta aj ich vzhľad, ktorý je značne aerodynamický. Cena cestných prílb sa odvíja od materiálu, z ktorého sú vyrobené. Medzi najlacnejšie patria plastové modely.

Otvorené prilby

Prilby na motorku s prívlastkom otvorené sú v mnohom podobné cestným. Rozdiel je v tom, že nemajú ochranu brady. Tento typ vyhovuje jazdcom, ktorí majú radi maximálny komfort. Pocit pohodlia je vykúpený nižšou bezpečnosťou pri páde. Niektoré z otvorených prílb nemajú ani predný kryt, a preto si k nim musíte dokúpiť okuliare. Otvorené prilby nie sú vhodné pre motorkárov, ktorí jazdia príliš rýchlo. Naopak sú ako stvorené pre majiteľov malých motocyklov.

Výklopné prilby

Výklopné prilby sú vhodné na jazdenie v lete, kedy túžite občas po čerstvom vzduchu. Jednoducho vyklopíte prednú časť a môžete si užívať slnko či vietor v tvári. Sú dostatočne bezpečné a aj veľmi pohodlné. Pri ich kúpe si overte homologizáciu na naše cesty a aj váhu výklopného systému, ktorý môže spôsobovať problémy.

Motokrosové prilby

Prilby určené pre motokrosových jazdcov sú skonštruované s ohľadom na najvyššiu ochranu celej hlavy. Majú spevnenú časť pod bradou a predné sklo chrániace nielen pred slnkom, ale aj pred odlietavajúcim bahnom či kameňmi. Pred kamienkami vás ochránia kvalitné moto rukavice, na ktoré by ste nemali zabudnúť pri kúpe oblečenia a doplnkov.

Prilby na štvorkolky

Dostávame sa k poslednému typu prílb, ktoré sú určené na štvorkolky. V pevnosti a po dizajnovej stránke sa najviac podobajú motokrosovým prilbám. Tieto prilby nikdy nemajú predný kryt. Pre jazdcov sú však k dispozícii rôzne modely ochranných okuliarov. Prilby na štvorkolky neprekvapí žiadny pád vďaka veľmi pevnej konštrukcii. Kliknutím na e-shop inSPORTline môžete porovnať jednotlivé typy prílb po cenovej i vizuálnej stránke.

 

 

 

 

 

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už