Kia Sportage – žilinské SUV má nový vzhľad

Kia Sportage – žilinské SUV má nový vzhľad

- in Auto
1072
Komentáre vypnuté na Kia Sportage – žilinské SUV má nový vzhľad

kia-sportage

Kia Sportage facelift je pomerne zaujímavá novinka, najmä u slovenských spotrebiteľov. Tento model sa teší u nás veľkej obľube, čomu pomohla predovšetkým druhá generácia Sportage, ktorá je diametrálne odlišná od pôvodného modelu. Prišiel však čas na facelift, ktorý si možno nevšimnete, avšak zmena je na tých správnych miestach.

SUV má mierne oživený vzhľad, ktorý je už beztak veľmi dynamický, ale predovšetkým sa zlepšili jazdné vlastnosti a komfort vo vozidle, čo by mal postrehnúť každý vodič. Úpravami prešiel predovšetkým podvozok, ale tiež sa odhlučnil interiér od inak tichého agregátu a začali sa tu používať oveľa kvalitnejšie materiály, ako tomu bolo doteraz.

Bohužiaľ, faceliftom neprešiel display rádia, ktorý má len 4,3 palca, aj keď má oslnivú grafiku a presné reakcie na dotyk prsta. Občas budete naň musieť pozerať o čosi dlhšie, akoby ste si počas jazdy želali, aby ste si navolili všetko podstatné. Prístrojový panel zostal relatívne zachovalý, zmenili sa však niektoré ovládacie prvky na volante, menovite sa pridalo tlačidlo Flex Steer, s ktorým si môžete prepínať tuhosť riadenia. Okrem iného je vyhrievaný, čo poteší najmä počas zimy.

Celkovo v kabíne majú všetci dostatok priestoru. Každý má minimálne jednu opierku a sedadlá sú relatívne tvrdšie, avšak pohodlné. Dokážete na nich sedieť aj dlhšiu trasu. Počas vyššej rýchlosti je počuť odpor vzduchu, ktorý je ale pri takom veľkom aute logický. Nerovnosti tlmia 17-palcové disky, ktoré sú štandardom tohto vozidla a vyzerajú ako uliate. Väčšie disky by však mohli robiť problémy pri komforte, aj preto zostanú vodiči pravdepodobne verní 17-tkam.

Väčšina motoristov si bude pod svoju Kiu Sportage voliť dvojliter o výkone 100 kW. Ten spolu so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou postačuje aj na jazdu pri vyšších rýchlostiach. Udržujte ho ale pri cca 1800 otáčkach, vtedy sa cíti najlepšie.

Sportage facelift je svojím spôsobom dokonalé SUV. Slovenský vodič naň nedá dopustiť, aj keď jeho aktuálna cena stúpla.

Zdroj: autoviny.sk

Foto: economictimes.indiatimes.com

About the author

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už