DS3 s faceliftom – žhavá novinka z Francúzska

DS3 s faceliftom – žhavá novinka z Francúzska

- in Auto
1009
Komentáre vypnuté na DS3 s faceliftom – žhavá novinka z Francúzska

Citroen-DS3

DS 3 je na trhu už 5 rokov a to je priam ideálny čas na to, aby prešlo väčším či menším faceliftom. Ako to však už býva zvykom, nezostalo len pri zmene svetiel.

Svetlá sú však dominantným prvkom, ktorý sa na tomto peknom a celkom vydarenom autíčku zmenil. Väčšina základných tvarov zostala rovnaká, nezmenili sa nárazníky, ba ani celková stavba auta. Trojdverový hatchback však vďaka novej vizáži vyzerá oveľa dynamickejšie a pri pohľade na jeho podarené krivky máte ihneď túžbu sadnúť za volant a vyskúšať niektorý z ponúkaných agregátov.

Francúzov by sme pokojne mohli označiť za decentných, čo sa týka úprav ich modelov pri facelifte. A práve to sa odzrkadlilo aj pri DS 3 modeli, ktorý svojím spôsobom nič zásadnejšie vylepšiť nepotreboval. Naďalej sa bude ponúkať nielen hatchback, ale aj Cabrio, čo oceníte predovšetkým v horúcich letných dňoch. 

Na začiatku sme spomínali svetlá, ako jeden z najdôležitejších zmenených prvkov na tomto Citroëne. Tie sú aktuálne nielen diódové, ale aj xenónové a spájajú jednotlivé užitočné vlastnosti moderných technológií. Určite oceníte ich dlhšiu životnosť, menšiu spotrebu energie, ale predovšetkým ich vzhľad, či už počas dňa alebo noci, kedy sú skutočne umeleckým dielom. Osvetlenie sa zmenilo aj v zadnej časti, kde sa nachádzajú prvky pripomínajúce 3D efekt. Viditeľným detailom sú aj zmenené kolesá, ktoré majú o niečo odlišnejší tvar a zadné okná, kde nájdete celkom výrazné prvky symbolizujúce dominanty Paríža. Okrem zadných okien sa nachádzajú aj na palubovej doske, kde sú krásne vysvietené a vy sa tu budete cítiť ako vo Francúzsku.

Určite sa však pýtate aj na motory. Aj naďalej sa v DS 3 bude nachádzať predovšetkým benzínový agregát THP 155, jeho športová verzia Racing s parametrami 152 kW/207 koní, 1,2-litorvý trojvalec PureTech e-VTi (60 kW/82k), či naftový štvorvalec 1,6 l BlueHDi, pri ktorom bude na výber slabší 74kW/100k a 88 kW/120k výkon. Poteší však aj perfektná parkovacia kamera a Active City Brake systém, ktorý zabráni kolízií predovšetkým v meste pri menšej rýchlosti.

Zdroj: automoto.cas.sk

Foto: carmodelsworld.com

About the author

You may also like

Ako chrániť podvozok auta pred koróziou

Podvozok auta je najviac vystavený riziku korózie. Kvôli