Jarné obdobie je ideálne na výber strešného boxu

Jarné obdobie je ideálne na výber strešného boxu

- in Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Jarné obdobie je ideálne na výber strešného boxu
Jarné obdobie je ideálne na výber strešného boxuJarné obdobie je ideálne na výber strešného boxu

S príchodom jari prichádza aj čas na plánovanie dovoleniek, výletov a rôznych outdoorových aktivít. Či už sa chystáte na rodinnú dovolenku, výlet do hôr, alebo len na víkendový únik z mesta, správny strešný box môže výrazne zvýšiť kapacitu batožinového priestoru. Čo vlastne strešné boxy sú, ako ich vybrať a využívať?

Strešný box – viac ako len úložný priestor

Strešné boxy sú veľké úložné kontajnery, ktoré sa montujú na strechu auta resp. na strešné nosiče. Sú ideálne pre prepravu rôznych predmetov nielen počas ciest na dovolenku. Podľa objemu sa do nich zmestia kufre, športové príslušenstvo, cyklovozíky kempingové potreby a iné rozmernejšie predmety. Strešné boxy umožňujú zvýšiť úložnú kapacitu vášho vozidla bez toho, aby ste museli obmedzovať priestor vo vnútri auta. Okrem toho chránia uschované veci pred nepriaznivým počasím.

Základné typy strešných boxov

Strešné boxy sa líšia veľkosťou, tvarom a funkciami, pričom každá kategória boxov je špecifická. Klasické strešné boxy majú aerodynamický tvar a variabilnú veľkosť. Dajú sa inštalovať na všetky vozidlá. Druhou možnosťou sú športové strešné boxy, ktorých tvar je prispôsobený pre prepravu daného športového vybavenia, napríklad surfov alebo snowboardov. Sú užšie a dlhšie, takže sa do nich zmestia aj lyže. Pre malé osobné vozidlá sú určené kompaktné strešné boxy a boxy vyrobené z nepremokavej textílie.

Tri kroky k výberu správneho strešného boxu

Výber správneho strešného boxu môže byť jednoduchý, ak budete nasledovať tieto tri kroky:

Zamerajte sa na veľkosť

Veľkosť strešného boxu je prvým a najdôležitejším faktorom, ktorý treba zvážiť. Pred výberom boxu sa zamyslite nad tým, aká kapacita bude pre vaše potreby dostačujúca. Môže sa zdať lákavé kúpiť veľký box. Ak túžite po takomto boxe, overte si nosnosť vozidla a pneumatík. Menšie strešné boxy pojmu približne 300 litrov a najväčšie skoro 700 litrov nákladu. Pozor na to, aby box neprečnieval cez strechu a nebránil vo výhľade na vozovku.

Materiál strešného boxu

Väčšina strešných boxov je vyrobených z plastu, ktorý je ľahký a dostatočne pevný. Plastové boxy dobre odolávajú vlhkosti. Najkvalitnejšie sú boxy vyrobené z ABS plastu. Prémiové boxy majú až 5 vrstiev tohto materiálu, ale sú samozrejme aj najdrahšie. Vyhnite strešným boxom, ktoré sú vyrobené z recyklovaného polystyrénu. Látkové boxy sú síce lacné, ale sa rýchlo opotrebujú a sú dobrým variantom len pre kratšie cesty.

Otváranie a uzamykanie strešného boxu

Spôsob otvárania strešného boxu môže výrazne ovplyvní praktickú stránku jeho využívania. Boxy s jednostranným otváraním sa otvárajú len na jednej strane. Sú lacnejšie, ale môžu byť menej praktické, ak potrebujete prístup k veciam z oboch strán auta. Preto si radšej priplaťte za box s obojstranným otváraním. Viacbodové uzamykanie s centrálnym systémom je najviac bezpečné a zaručí, že box nikdy nezabudnete uzamknúť.

Strešný box poskytuje dodatočný úložný priestor, čo je ideálne pre rodinné dovolenky alebo športové výlety. Ak potrebujete na výlet previesť aj bicykle, odporúčame k boxu dokúpiť nosiče bicyklov na ťažné zariadenie. Obe pomôcky sa ľahko inštalujú i demontujú. Ide o flexibilné riešenia pre každého, kto miluje cestovanie.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

 

https://www.shutterstock.com/image-photo/family-stows-luggage-roof-box-on-1692071557

 

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.