Ešte stále nemáte zimné pneumatiky? Poponáhľajte sa!

Ešte stále nemáte zimné pneumatiky? Poponáhľajte sa!

- in Auto
1346
Komentáre vypnuté na Ešte stále nemáte zimné pneumatiky? Poponáhľajte sa!
zimné pneumatiky

Nepriaznivé zimné počasie je už za dverami, a to pre vodičov znamená jedno – vymeniť pneumatiky za zimné. Možno si to väčšina ľudí ešte neuvedomuje, ale pri poklese teplôt  sa letné pneumatiky stávajú čoraz menej pružné, čo ovplyvňuje výkon pri samotnej jazde a brzdení. Zimné pneumatiky sú teda omnoho pružnejšie, pevnejšie a vďaka špeciálnej zmesi, z ktorej sú vyrobené, sú ideálne do zasnežených terénov.

zimné pneumatiky
zimné pneumatiky

Ktoré zimné pneumatiky si vybrať?

U nás je povinnosť používať zimné pneumatiky od 15. novembra do 31. marca, takže pokiaľ ste tak ešte nespravili, rýchlo sa poponáhľajte! Že ste si ešte zimné pneumatiky nestihli vybrať? Nájsť kvalitné pneumatiky za výhodnú cenu je naozaj niekedy riadny problém, ale nie je to žiadna veda. Pneu Matador MP92 Sibir Snow patria medzi jedny z najobľúbenejších modelov, ktoré vás svojimi vlastnosťami jednoznačne potešia. Ide pomerne o novinku, ktorá predstavuje inovatívnejšiu verziu pneumatiky MP59 Nordica. Dezén týchto pneumatík je detailne vypracovaný a okrem toho bol navýšený i počet priečnych drážok a záberových hrán. Tieto prvky vám zabezpečia bezpečnú a komfortnú jazdu, a to i v nepriaznivom počasí. Pneumatiky sú obľúbené i vďaka svojej vysokej životnosti a výborným brzdným schopnostiam na všetkých typoch povrchov. Veď uznajte sami, že bezpečnosť na cestách je prvoradá.

Zákon o povinnosti zimných pneumatík je samozrejme súčasťou našej legislatívy a je dôležité, aby ste ho dodržiavali. Ako bolo už spomenuté, zimné pneumatiky by mali byť už vašou súčasťou od 15. novembra. Ďalej je dôležitá i hĺbka dezénu, ktorá má mať podľa zákona minimum 3 mm – toto sa týka zimných pneumatík. Ak sú vaše zimné pneumatiky už opotrebované a máte ich skutočne dlho, siahnite po nových, ktoré spĺňajú všetky potrebné kritéria stanovené zákonom. Pokiaľ niektoré z týchto pravidiel nespĺňate, polícia vám môže udeliť nemalú pokutu.

 

Zdroj: e-pneumatiky.sk

FOTO:  © Shutter81 / Dollar Photo Club

 

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už