ESTA Visa – vybavovanie cestovných víz do USA

ESTA Visa – vybavovanie cestovných víz do USA

- in Auto
1696
Komentáre vypnuté na ESTA Visa – vybavovanie cestovných víz do USA
Brooklyn Bridge and Downtown Manhattan at dusk

Či už plánujete vycestovať do Spojených štátov za prácou, rodinou, priateľmi, alebo Vás tam láka spoznávanie nových kultúr a pamiatok, určite oceníte partnera, ktorý Vám vie pomôcť s dynamickým vybavením víz. Tu si dovolíme predstaviť agentúru ESTA Visa, ktorá Vás správne usmerní a poradí, ako získať cestovné elektronické povolenie ESTA (potrebné pri vycestovaní na územie USA). V prípade, že cestujete ako turista, na pracovnú cestu alebo cez USA iba prechádzate, musíte žiadať o povolenie online a nutné je tiež vyplniť ešte pred vstupom do lietadla náležitý formulár. S povolením môžete vstúpiť do Spojených štátov amerických na dobu kratšiu ako 90 dní, a to bez povinnosti získať oficiálne víza do Ameriky.  

O americké víza na veľvyslanectve USA nemusíte žiadať, ak:

Pokiaľ plánujete stráviť v USA dobu kratšiu ako tri mesiace, a teda máte zakúpenú aj spiatočnú letenku alebo prestupný lístok, prípadne ste občanom alebo štátnym príslušníkom krajiny oprávnenej na ESTA bezvízový program (VWP), nemusíte o USA víza žiadať na veľvyslanectve.

Viac o systéme ESTA

Esta (Electronic System for Travel Authorization) je autorizovaný systém zameraný na určenie spôsobilosti občana ohľadne návštevy USA. Len cestujúci z tých krajín, ktoré spadajú do bezvízového programu (VWP), môžu žiadať o víza touto cestou. Tie si potom treba vziať na palubu lietadla pri vycestovaní. Vďaka tomuto systému môžete žiadať o povolenie online. Ide o americký vládny program riadený Ministerstvom vnútra USA za účelom detekčnej kontroly pasažierov skôr, ako dostanú oprávnenie na vstup do „krajiny za veľkou mlákou“.  ESTA USA je povinná od 12. januára 2009, a to z dôvodu posilnenie bezpečnosti. Medzinárodní cestujúci, ktorí vstupujú do krajiny v rámci bezvízového programu, sú povinní získať elektronické povolenie na cestu ešte pred cestou do USA. Ak máte záujem získať povolenie na vstup do tejto krajiny, musíte mať platný biometrický cestovný pas. ESTA žiadosti sa vybavujú jedine cez internet a jediné oprávnenie na správu systému ma Ministerstvo vnútra. Schválená žiadosť je platná dva roky, prípadne do skončenia platnosti cestovného pasu.

Čo musí záujemca spĺňať, aby mohol podať žiadosť cez internet?

V prvom rade je nutné, aby bol záujemca občanom štátu, ktorý je oprávneným členom bezvízového programu, neplánuje sa v USA zdržať dlhšie ako tri mesiace, má platný cestovný pas a použil leteckú alebo námornú spoločnosť, ktorá je známa pre vládu USA. Zároveň musí byť ale držiteľom spiatočného alebo prestupného lístka, ktorého platnosť nekončí na susednom teritóriu, prípadne na ostrove v blízkosti USA, pokiaľ tam žiadateľ nemá trvalý pobyt. Turistické víza do USA nie sú v tomto prípade nutné, stačí povolenie. Účelom môže byť krátkodobý turizmus alebo pracovná cesta.

Buďte čestný 

Keď dostanete cestovné povolenie, môžete cestovať do USA v rámci bezvízového programu. Vyplnený ESTA formulár a následné povolenie je síce povinné, no nezaručuje vstup do krajiny. Po vstupe do USA na Vás čaká bežná colná kontrola na hraniciach, vďaka ktorej sa rozhodne o Vašom vstupe v zmysle platných právnych predpisov. V prípade, že bude žiadateľovi odmietnutá ESTA žiadosť, môže požiadať o cestovné víza do USA na konzulárnom úrade. Netreba zabudnúť na to, že všetky informácie v žiadosti musia byť pravdivé a presné. Schválenie môže byť kedykoľvek zrušené, a to najmä v prípade, ak vyjdú na svetlo nové skutočnosti. Úmyselné, ale aj nevedomé poskytovanie falošných údajov, zavádzanie a klamlivé informácie, môžu viesť k závažným opatreniam a obvineniu z krivej výpovede. Takto sa môže Vaša dovolenka USA veľmi rýchlo zmeniť na neželaný a nepríjemný zážitok. Jednajte preto seriózne.

Ak teda potrebujete pomoc pri vycestovaní do USA v rámci bezvízového programu, obráťte sa na Esta Visa – profesionálnu vízovú agentúru. Súčasťou služby je aj garancia 100% vrátenia peňazí v prípade zamietnutia, aktuálna validácia dát, osobná asistenčná služba 24/7 počas celého schvaľovacieho procesu a rozsiahla dokumentácia v PDF formáte. Okrem toho je k dispozícií rýchla služba, ktorá umožní získať ESTA vízum do 5 minút. Zadarmo je tu pre Vás pripravený Sprievodca veľvyslanectvom a konzulátom, no tiež tipy na cestovanie od amerických leteckých spoločností. Všetky služby sú ponúkané v rodnom jazyku klienta. Cestujte bez problémov, cestujte s ESTA povolením.

Zdroj: estavisa.sk

Foto: © [mandritoiu] / Dollar Photo Club

About the author

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no