Bez motorkárskeho oblečenia sa na cestu nevydávajte

Bez motorkárskeho oblečenia sa na cestu nevydávajte

- in Nesmie vám ujsť
353
Komentáre vypnuté na Bez motorkárskeho oblečenia sa na cestu nevydávajte
motorkár

Sezóna motorkárov sa pomaly začína a vy možno rozmýšľate nad tým, že by sa vám hodilo nejaké nové motorkárske oblečenie alebo doplnky. To by malo byť súčasťou každého jedného milovníka motoriek, ktorý sa rád preháňa so svojim strojom na cestách. Netreba však zabúdať na to, že výbavu v podobe dobrého oblečenia by mal mať aj spolujazdec, ktorý s vami jazdí. V dnešnej dobe je k dispozícii veľké množstvo rôznych druhov motorkárskeho oblečenia, ktoré si môžete vybrať nielen podľa ceny a kvality, ale aj preferovaného štýlu. U športového predajcu inSPORTline máte na výber nielen textilné, ale aj kožené prevedenie, ktoré telo ochráni pred nepriaznivým počasím ako je napríklad chlad alebo dážď, no aj pred zraneniami spôsobenými pri kolízii.

Medzi oblečenie na motorku zaradujeme bundy, moto nohavice a kombinézy, ktoré by mali byť z najlepších nepremokavých materiálov a odolné voči odieraniu tela. Tie najlepšie výrobky majú na ramenách, lakťoch a na chrbte vyberateľné chrániče, ktorých funkcia je doplnená o reflexné prvky. Dôležitou súčasťou výbavy sú aj rukavice a termoprádlo, ktoré zvyšujú komfort každého jedného jazdca. Zabúdať netreba ani na prilbu, bez ktorej by ste na jazdu nemali ani pomyslieť. Tá chráni dôležitú časť tela a to hlavu, ktorá musí byť dokonale v bezpečí.

Každý jeden motorkár túži aj po doplnkoch, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri cestovaní. Neoddeliteľnou súčasťou sú najmä pre tých, ktorí cestujú s motorkou na dlhé vzdialenosti a potrebujú byť čo najlepšie vybavení. V kategórii moto doplnky nájdeme tankvaky, siete alebo iné produkty spojené s úložným priestorom. V neposlednom rade ide však aj o funkčné oblečenie a kukly, ktoré motorkárovi spríjemnia jazdu tak, že z nej urobia dokonalý zážitok. Aj v tomto prípade si môžete vybrať doplnky a oblečenie podľa značiek, ktoré sú známe po celom svete. Ide napríklad o SCOTT, Rebelhorn, Techstar, Wisser alebo Oxford. Okrem toho sa však viete rozhodnúť aj podľa ceny a farebného prevedenia, čím dokáže vytvoriť svoj vlastný štýl. Netreba tiež zabúdať na to, že ak ste aktívny motorkár alebo s touto záľubou len začínate, k dispozícii by ste mali mať viacej kusov motorkárskeho oblečenia, ktoré si v prípade potreby ľahko a rýchlo vymeníte. Pri kúpe týchto výrobkov sa netreba rozhodovať len na základe ceny, ale najmä kvality a teda ochrany. Vďaka dobrému výberu môžete pri nehode predísť vážnym poraneniam, ktoré vám niekedy vedia zachrániť aj život.

About the author

You may also like

Ako chrániť podvozok auta pred koróziou

Podvozok auta je najviac vystavený riziku korózie. Kvôli