Bez cestovného poistenia neprekračujte hranice

Bez cestovného poistenia neprekračujte hranice

- in Zaujímavosti
1344
Komentáre vypnuté na Bez cestovného poistenia neprekračujte hranice

V letnom období hlavnou témou sú dovolenky v zahraničí. Či už plánujete relaxačnú dovolenku pri mori, alebo aktívnu dovolenku v horských oblastiach, rozhodne by ste nemali zabúdať na cestovné poistenie. V okamihu, keď prekročíte hranice, vás cestovné poistenie chráni aspoň tak, že vám uhradí všetky výdavky na zdravotné ošetrenie. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako dojednať cestovné poistenie, bez toho aby ste museli chodiť na pobočku poisťovne.

Keď sa rozhodnete odísť zo dňa na deň, pravdepodobne nezoženiete poisťovňu, ktorá by bola otvorená v deväť hodín večer. No jednoduchým riešením náhlych situácií je SMS poistenie, ktoré si dohodnete aj po ceste na letisko.

Už samotný názov napovedá, že sa uzatvorí poistenie cez SMS. Špecifický produkt ponúka poisťovňa Union, ktorá poskytuje cestovné poistenie v tuzemsku aj v zahraničí. A vybrať si môžete hneď zo štyroch možností, ktoré sa líšia nielen cenou, ale aj rozsahom služieb.

Zákon schválnosti funguje

Hovoríte si, že sa budete po celú dobu váľať na pláži pri mori. Zákon schválnosti neustále funguje, a to v najmenej vhodnom okamihu. Pri mori sa tiež môžete nepríjemne zraniť, napríklad porezať si nohu o ostrý kameň alebo spadnú zo schodov v hoteli. V takejto situácii sa nezaobídete bez zdravotného ošetrenia. A ak budete mať dohodnuté SMS cestovné a horské poistenie, potom všetky náklady na ošetrenie sa budú hradiť z kasy poisťovne. V opačnom prípade musíte liečebné náklady uhradiť z vlastného vrecka.

Vyberte si cestovné poistenie do zahraničia, ktoré vás ochráni aspoň z finančného hľadiska. Poistné zaplatíte v najbližšej mesačnej faktúre od mobilného operátora, prípadne vám bude strhnuté z kreditu na SIM karte. Nepotrebujete ani bankový účet, všetko sa hradí cez jednoduchú SMS správu.

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no