Aj vďaka autodielom môžete ušetriť

Aj vďaka autodielom môžete ušetriť

- in Nesmie vám ujsť
1350
Komentáre vypnuté na Aj vďaka autodielom môžete ušetriť
16723963 - mature manager in auto parts store

Ak máte staršie auto, ktorého sa ešte nechcete zbaviť, ale otravujú vás vysoké náklady, môžete ich pomerne jednoducho znížiť. Nejde o žiadnu raketovú vedu, nebudete si musieť obliekať montérky a prečipovať motor. Pomôžu vám vhodné autodiely, ktorými znížite jednak spotrebu, ale aj náklady na údržbu vášho štvorkolesového miláčika. S čím začať?

 

Znížte odpor vzduchu

Ak chcete znížiť spotrebu, mali by ste znížiť odpor vzduchu auta. Teda, je to jeden zo spôsobov, ako jazdiť za menej. Čo by ste mali urobiť, aby ste nemuseli vymeniť celú karosériu? Veľmi účinné sú deflektory na okná, vďaka ktorým má auto lepšiu aerodynamiku a počas jazdy s otvorenými oknami máte v kabíne menej hluku. Okrem toho by ste mali dávať dole truhlu na lyže vždy, keď ju nepotrebujete.

Pozor na pneumatiky

Aj taká na prvý pohľad drobnosť ako správne natlakované pneumatiky ovplyvní vašu spotrebu. Neoficiálne údaje hovoria o tom, že pneumatiky, ktoré majú už o 10 % nižší tlak ako odporúča výrobca, vám môžu spôsobiť nárast spotreby o 0,5 l/100 km, čo vôbec nie je zanedbateľné. Preto si vždy nájdite tých pár minút a zastavte na čerpacej stanice pri kompresore.

Používajte gumené rohože

Ak každú jar aj jeseň tepujete vaše auto, lebo ste milovník turistiky alebo máte bláznivého psa, gumené rohože do auta sú pre vás ako stvorené. Jednoducho ich iba vyprášite alebo vystriekate záhradnou hadicou a sú ako nové. Ak vozíte psa na zadnom sedadle, obstarajte si špeciálne zvierací poťah, ktorý gumičkami prichytíte o sedadlo a môžete ho kedykoľvek vyprať.

Vanička do kufra

Poznáte to, kufor vášho auta je skvelý priestor na odkladanie zbytočností, ktoré nemáte kam dať. Nemrznúca zmes z roku 2012, motorová píla z chalupy, prázdne fľaše z minerálok, kolobežka či niekoľko kníh. Možno sa vám to nezdá, no aj vďaka tomuto rastie vaša spotreba. Nájdite si polhodiny čas a urobte tam poriadok. Organizáciu vám pomôže udržať aj vanička do kufra.

Autorské právo: jackf / 123RF Reklamní fotografie

About the author

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už