Autosedačka či cestovná postieľka ako nevyhnutnosti na cestách!

Autosedačka či cestovná postieľka ako nevyhnutnosti na cestách!

- in Zaujímavosti
2416
Komentáre vypnuté na Autosedačka či cestovná postieľka ako nevyhnutnosti na cestách!

Každý rodič mi dá určite za pravdu, že detská autosedačka je nevyhnutnosť, bez ktorej by ste nemali v žiadnom prípade vyraziť na cesty! Objaviť by si mala vo vašom zozname, a to ešte pred tým, ako sa dieťatko vôbec narodí. Prvú cestu si v nej totiž vaša ratolesť užije pri ceste z pôrodnice, a práve preto by ste mali jej výberu venovať dostatok pozornosti.

Podľa čoho vybrať autosedačku?

Pokiaľ chcete, aby autosedačka dieťatku slúžila dlhšiu dobu, je dôležité, aby mu sadla na mieru. Základným kritériom, podľa ktorého by ste sa mali pri kúpe riadiť, je váha a výška dieťatka. To znamená, že dieťa nesmie byť vyššie ako je samotná autosedačka, keďže v tomto prípade by absolútne nespĺňala svoj účel. Bezpečnosť však nie je len o správnej veľkosti sedačky. Musí byť schválená príslušným orgánom, čo môžete zistiť podľa značky.

Avšak, dieťatko si nevystačí s jednou autosedačkou, vzhľadom k tomu, že rastie. Potrebovať budete teda dve až tri autosedačky, pričom každá z nich je rozdelená do váhových skupín, resp. skupín podľa veku dieťaťa. Detské autosedačky delíme štandardne do 4 skupín, pričom každá skupina má definovanú váhu i vek dieťaťa, čo vám ako rodičom výrazne uľahčí výber.

Chystáte sa vycestovať? Nezabudnite na cestovnú postieľku!

Zadovážiť si autosedačku však nie je všetko! Ak sa chystáte vycestovať, či už na dovolenku, predĺžený víkend alebo za rodinou, nemali by ste zabudnúť na cestovnú postieľku. Tá je vďaka svojej konštrukcií mimoriadne pohodlná a kvalitná, keďže pri jej výrobe sa využívajú kvalitné látky zaisťujúce plnohodnotný spánok počas celej noci. Dokonca ju môžete využívať aj doma, čo je obrovské plus. Nenechajte vaše dieťatko trápiť sa v nepohodlných hotelových posteliach, kde mu hrozí nebezpečenstvo pádu, no radšej investujte do kvalitnej cestovnej postieľky, ktorá má rôznorodé využitie – ako cestovná postieľka na spanie, prebaľovací pultík, kolíska či ohrádka.

 

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no