Čo by vám nemalo chýbať v poriadnej garáži?

Čo by vám nemalo chýbať v poriadnej garáži?

- in Nesmie vám ujsť
1313
Komentáre vypnuté na Čo by vám nemalo chýbať v poriadnej garáži?

Tak v prvom rade asi auto. Ale veríme, že svojho vytúženého tátoša už máte a že sa oň aj poriadne staráte. Pozrime sa však na to, čo potrebuje k prežitiu tátoš a čo vám pomôže pri jeho udržiavaní.

Začnime skoro od podlahy

Správna garáž má montážnu jamu. Je úplne jedno, či máte auto alebo motorku. S montážnou jamou si dokážete odstrániť rôzne závady bez výrazných problémov v pohodlí domova. Aj práca s motorkou bude jednoduchšie, keď pri nej nemusíte kľačať, ale máte k nej prístup vo výške hlave. Len ju na seba nezhoďte do jamy!

V garáži musí byť poriadok

Ako prvé potrebujete poriadne a pevné regály. Do regálov patria samozrejme aj regálové prepravky. Ak máte garáž veľkú, určite sa vám zídu aj nejaké vozíky. Je jedno, či skladujete len náradia, alebo aj množstvo kvapalín, zemiaky a vianočné ozdoby. Aby sa vám v garáži dobre pracovalo, všetko musí mať svoje miesto

Osvetlenie

Načo by vám bola temná kobka? Ak chcete garáž poriadne presvetliť, odporúčame na strop namontovať neóny. Budete však potrebovať aj lampu, ktorú si so sebou môžete vziať do jamy. Takáto lampa by mala mať dlhý kábel, mala by niečo vydržať (oceľový rám) a mala by sa dať zavesiť (háčik na vrchu).

Samotné náradie a kvapaliny

Kvalitné nerezové náradie môže byť drahé. Avšak, minimálne poriadnu sadu kľúčov a skrutkovačov určite mať musíte. Hodí sa vám aj elektrické náradie, ako napríklad ručná uťahovačka alebo letovacia lampa.

Čo sa týka kvapalín, mali by ste mať dostatočnú zásobu tých, ktoré majú v aute najväčšiu spotrebu. Pravidelne menený olej, doplnená nemrznúca zmes v ostrekovačoch a prípade aj nejaká tá destilka.

Zabezpečenie

Na garáži vám chýba už len poriadny zámok, aby boli všetky vaše poklady v bezpečí. Tak sa nemusíte báť, že vám zmizne bicykel alebo auto.

About the author

You may also like

Ako chrániť podvozok auta pred koróziou

Podvozok auta je najviac vystavený riziku korózie. Kvôli