Akú mať teplotu v aute počas leta?

Akú mať teplotu v aute počas leta?

- in Auto
439
Komentáre vypnuté na Akú mať teplotu v aute počas leta?

Klimatizácia nám už dosť často beží nie len v aute ale aj doma, či v práci. Samozrejme, že pre niektorých j taká škodlivá, že ju nemôžu používať vôbec. Môže im už po pár hodinách v klimatizovanom priestore alebo aute hroziť prechladnutie organizmu. Ale presne toto sa môže stať aj tým, čo si myslia, že s klimatizáciou nemajú žiadne problémy a môžu sa ňou schladiť kedykoľvek a kdekoľvek.

Veď dajte si ruku na srdce a povedzte si, že by ste predsa dlho očakávanú dovolenku nechceli preležať chorý v posteli. Práve preto by sme nemali klimatizáciu v aute Opel Astra podceňovať.

Viete klímu používať správne doma, v práci alebo v aute? Napríklad doma si ju môžete regulovať sami. V práci by ste sa mali s kolegami dohodnúť na optimálnej teplote, aby bola príjemná pre všetkých. Ale ak ste v aute, tak väčšina z nás celú posádku aj seba vystavuje šokovej terapií. Letné teploty, keď je vonku vyše 30 stupňov robia z auta aj 50 stupňovú klietku. Je úplne jedno akej farby máte Opel Crossland alebo Opel Grandland, ale samozrejme čím máte auto tmavšie, tým je to horšie.

S nastavením klimatizácie narábajte opatrne. Teplota v aute by nemala byť výrazne nižšia ako je vonku, inak vám hrozí teplotný šok. Maximálny rozdiel, ktorý sa odporúča je medzi 5 až 7 stupňami Celzia. Samozrejme iné to môže byť pri dlhších jazdách. Vtedy si môžete teplotu postupne nastaviť aj nižšie a pred príchodom do cieľa ju postupne zvyšujte. Ale neriskujte hodnoty nižšie ako 20 až 22 stupňov Celzia.

Ako sa vyhnúť horku v aute

Úplne najvhodnejšie je počas horúcich dní, samozrejme ak je to možné parkovať s autom v tieni. Na priamom slnku sa môže teplota v interiéri dostať niekedy až na 100 stupňov Celzia. No napríklad pod stromom v ňom môže byť výrazne chladnejšie. Ale ak sa dostanete do situácie, že na blízku nie je dostupný tieň, je lepšie postaviť auto k slnku kolmo zadnou časťou.

Proti prehrievaniu kabíny je možné bojovať aj pomocou reflexných fólií, ktoré sú určené väčšinou na čelné sklá.

About the author

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už