Ako zvládnuť kontrolu vozidla bez návštevy servisu?

Ako zvládnuť kontrolu vozidla bez návštevy servisu?

- in Auto
1057
Komentáre vypnuté na Ako zvládnuť kontrolu vozidla bez návštevy servisu?

oprava auta

Ak ste už cestovali vlastným vozidlom na väčšiu vzdialenosť, pravdepodobne ste nevynechali nevyhnutnú kontrolu. Nie je predsa nič horšie ako pokazené auto niekde na dialnici. Pokiaľ ste v automechanike zručný, môžete si prehliadku vykonať aj samy, v opačnom prípade sa obráťte na skúseného profesionála. Každopádne, prehliadka pred dlhšou cestou je nevyhnutná. 

Nie vždy si ale auto dokážeme skontrolovať iba tak na kolene. Školení pracovníci majú predsa o niečo viac znalostí a najmä prostriedkov. Často je totiž nevyhnutný zdvihák či kladkostroj.

Moderné a inteligentné autá nás zvyknú na problém vždy včas upozorniť. Pri veľmi starých si však nie sme nikdy istí. U TOP vozidiel vieme skontrolovať akurát tak stav prevádzkových kvapalín a varovných ukazovateľov.

Prevencia určite nezaškodí v žiadnom prípade, takže skontolujme aspoň to základné. 

Ako postupovať pri kontrole vozidla?

Snáď netreba zdôrazňovať, že automobil sa nekontroluje v obleku. Pracovné odevy Vás ochránia pred neželanými fľakmi od oleja a kvalitná pracovná obuv Vám môže dokonca zachrániť končatinu pred nepekným úrazom.

Kontrolu začnite pri motore, kde skontrolujete stav kvapalín a remeňov. Pozrite sa na jednotlivé tesnenia a hadice, či náhodou neuniká olej. Tiež si preverte brzdové segmenty, aby Vás v polovici cesty náhodou neprekvapili.

Ak by ste v polovici cesty zistili, že potrebujete nechať opraviť a kúpiť nové brzdové obloženie, vyšlo by Vás to poriadne draho.

Čo je na druhej strane zadarmo, a beztak to podceňujeme, je vzduch a s ním súvisiaci tlak v pneumatikách. Ten by sme mali kontrolovať vždy pred dlhšou jazdou a upravovať ho v závislosti na zaťažení vozidla. Nielenže to prispieva k vyššej bezpečnosti, ale taktiež to nezvyšuje spotrebu, a to sa na dlhšej ceste rozhodne vyplatí.

Foto: freedigitalphotos.net 

About the author

You may also like

Ako chrániť podvozok auta pred koróziou

Podvozok auta je najviac vystavený riziku korózie. Kvôli