Ako financovať kúpu vozidla Opel?

Ako financovať kúpu vozidla Opel?

- in Auto
0
Komentáre vypnuté na Ako financovať kúpu vozidla Opel?
Ako financovať kúpu vozidla Opel?

Rozhodli ste sa pre kúpu nového vozidla Opel a chcete vedieť, aké máte možnosti financovania? V dnešnej dobe je nákup vozidla jednoduchší ako kedykoľvek predtým. Prinášame vám prehľad možností financovania.

Videli ste nový Opel Astra, Opel Crossland alebo Opel Grandland a hneď ste si povedali: „Tak to auto musím mať.“? V tom prípade máme pre vás dobrú správu – mať ho naozaj môžete. Ako?

Peniaze na ruku

Najjednoduchšou možnosťou je odkladať si peniaze na auto a po nadobudnutí dostatočne veľkého kapitálu auto kúpiť priamo „na ruku“. Nie každý však takúto možnosť má, a preto sú na rade aj iné možnosti, ktoré vám umožnia kúpu vozidla aj v prípade, že takýto kapitál nemáte.

Lízing

Lízing je veľmi obľúbenou formou financovania kúpy vozidla. Finančné spoločnosti aj predajcovia automobilov často ponúkajú túto možnosť, ktorá je špecificky určená priamo k nákupu auta.

Lízing vám umožní vaše nové vozidlo Opel používať počas dohodnutého obdobia, zatiaľ čo vy budete platiť mesačné splátky. Keď sa táto doba skončí, vozidlo môžete vykúpiť za vopred dohodnutú sumu, prípadne si vybrať inú možnosť kúpy.

Úver

Alebo môžete siahnuť po klasickom úvere. Ten často prichádza v dvoch formách:

ÚVER OD BANKY

O úver môžete požiadať svoju banku. Banka vám dá svoj kapitál a umožní vám kúpu auta. Dohodnete sa na výške úverovej sadzby, dobe splácania a výške splátok a úver mesačne splácate.

ÚVER OD PREDAJCU

Niektorí predajcovia ponúkajú možnosť vlastného úveru, ktorý teda môžete získať priamo u predajcu. Tieto úvery sú často výhodné, je však potrebné poriadne si prečítať všetky podmienky.

Kúpu vozidla môžete často urobiť aj na niekoľko etáp a sumu tak rozdeliť napríklad do 4 častí. Všetko veľakrát závisí od dohody s predajcom a možností, ktoré ponúka. Tak či onak, kúpa vozidla je v dnešnej dobe jednoduchšia, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.