Aké novinky ste mohli vidieť na autosalóne v Chicagu?

Aké novinky ste mohli vidieť na autosalóne v Chicagu?

- in Nesmie vám ujsť
1027
Komentáre vypnuté na Aké novinky ste mohli vidieť na autosalóne v Chicagu?

Autosalón v Chicagu priniesol mnoho pozoruhodných noviniek, ktoré by potešili každého automobilového nadšenca. Americký policajný zbor sa môže tešiť na nové SUV a milovníci nablýskaných áut sú priam nadšení.

123

Luxusný sedan – Ram Laramie Limited

Najväčšou novinkou a vrcholom autosalónu je luxusný sedan s korbou – Ram Laramie Limited. Automobilka, ktorá vyrobilo toto špičkové auto sa snaží vyhovieť požiadavkám svojich zákazníkov. Inovovaná verzia nahradila tradičný „kríž“ gigantickým nápisom a dvoma šípkami, aby ste ho náhodou neprehliadli. Na zadnom čele môžete vidieť ďalší nápis, ktorý vyzerá skutočne štýlovo. Kabína auta je vyrobená z luxusného koženého čalúnenia a samozrejme, že LED osvetlenie nesmie chýbať.

Policajti sú nadšení

Doba, kedy boli obrovské sedany jedinou voľbou pre amerických policajtov, je už dávno preč. Dodge Charger je síce stále neobyčajne populárny, ale stále viac a viac policajtov uprednostňuje SUV, ktoré poskytuje nielen pohon všetkých kolies, ale aj praktickejší interiér.

Jedným z najobľúbenejších je Ford Police Interceptor Utility, čo je vlastne policajná verzia typického rodinného SUV. Oproti minuloročnému modelu dostal pár drobných vylepšení ako je nová maska, volant a stredový panel. Na výber je stále medzi 3,7 litra/304 koní alebo 3,5 litra/365 koní. K tomu patrí aj tradičná policajná úprava, ako je odolnejší podvozok, účinnejšie a spoľahlivejšie brzdy, ale aj lepšie chladenie. Ako bonus sa prevodovka automaticky dokáže prepnúť do „stíhacieho režimu“. Ide len o menšiu zmenu v softvére, ale znie to celkom dobre.

Ford GT at NAIAS

Najrýchlejší Ford v histórií

Vývoj Fordu GT40 patrí k najslávnejším momentom histórie Fordu. Nový Ford GT je skôr moderným športovým/závodným strojom, ktorý by sme mohli prirovnať k Ferrari LaFerrari. Môžeme očakávať, že nové GT bude najrýchlejším Fordom v histórií.

About the author

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už