7 dôvodov, prečo nosiť na motorke prilbu

7 dôvodov, prečo nosiť na motorke prilbu

- in Nesmie vám ujsť, Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na 7 dôvodov, prečo nosiť na motorke prilbu
7 dôvodov, prečo nosiť na motorke prilbu

Z akých dôvodov nosíte prilbu počas jazdy na motorke? Väčšina motorkárov odpovie, že z dôvodu, aby nedostali pokutu. Menšia časť odpovie, že im ide o bezpečnosť. Moto prilby sú z hľadiska bezpečnosti jazdy nevyhnutným príslušenstvom. Okrem toho by ste mali prilbu nosiť aj kvôli nasledujúcim 7 dôvodom.

1. Budete vyzerať ako tajomný jazdec

Moto prilby sú štýlové ochranné prvky, s ktorými počas jazdy vyzeráte tajomne. Každá žena je zvedavá, čo sa skrýva pod maskou. Prilby v atypickom tvare alebo dizajne dokážu byť doplnkom, ktorý skvele doladí koženú moto kombinézu. Helmy na stránke inSPORTline sa dajú kúpiť v tak rozmanitom vzhľade, že ich ľahko zladíte aj s dizajnom motorky.

2. Vyhnete sa fatálnemu zraneniu

Prilby sú ochranné príslušenstvo na motorku, ktoré spolu s chráničmi dokáže zabrániť fatálnemu zraneniu. Podľa štatistík prilba eliminuje vážne zranenie hlavy až o 80 %. Nielen vážne zranenia sú nepríjemné. Odretá pokožka na tvári pekelne bolí a zanecháva nepekné jazvy.

3. Budete mať lepší prehľad o okolí

Ak si vyberiete dobrú prilbu, nebude vám prekážať, ale naopak. Absencia prilby počas dažďa alebo vetra znižuje vašu schopnosť sledovať okolie. Musíte prižmúriť oči a behom sekundy môžete naraziť do vozidla pred vami alebo sa nedokážete vyhnúť inej prekážke.

4. Nebude vám na motorke zima

Prilby na motorku chránia hlavu pred zranením i počasím. V lete vás ochránia pre úpalom. Horúco vám nebude, keďže prilby majú proti teplému počasiu vytvorený systém odvetrávania. V chladnejšom počasí vás prilba ochráni pred prievanom, dažďom alebo snehom.

5. Budete lepšie viditeľní

Moderné prilby na motorku majú na povrchu zabudované reflexné prvky. Spolu s osvetlením zvyšuje prilba vašu viditeľnosť počas jazdy. Ak prilba reflexnými prvkami nedisponuje, stačí jediný nalepený pásik a môžete bez starostí jazdiť aj po zotmení.

6. Na večeru nebudete mať chrobákov

Hmyz obsahuje proteíny, ale tie si dožičte radšej v inej forme ako vo forme skonzumovaných chrobákov. Bez prilby nie sú vaše oči a ani ústa chránené voči hmyzu. Oči síce môžete zakryť okuliarmi, ale ústa nie. Ak aj hmyz nezjete, jeho zvyšky na tvári nie sú nič príjemné.

7. Menej starostí s účesom

Poriadne vyfúkané vlasy sa len ťažko upravujú do normálneho stavu. Prilba na hlave drží vlasy pekne uhladené. Na vlasoch zostanú všetky stylingové prípravky. Do vlasov sa vám nedostane prach a iné nečistoty z diaľnice.

 

 

 

 

About the author

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no