Využite vhodný čas na získanie výhodného povinného zmluvného poistenia

Využite vhodný čas na získanie výhodného povinného zmluvného poistenia

- in Nesmie vám ujsť
721
Komentáre vypnuté na Využite vhodný čas na získanie výhodného povinného zmluvného poistenia

Koniec roka je tým najvhodnejším obdobím na riešenie povinného zmluvného poistenia vozidla a hľadanie tej najlepšej ponuky z portfólia všetkých poisťovní. Tie majú totiž do konca októbra povinnosť zverejniť svoje cenové ponuky, pričom s cieľom zlákať nových zákazníkov zväčša prichádzajú aj s mnohými výhodnými akciami. Neplaťte preto vo vašej starej poisťovni zbytočne veľké peniaze a skúste porozmýšľať o jej zmene.

Ak sa vám zdá súčasné poistenie pridrahé, neváhajte ho zmeniť

Povinné zmluvné poistenie je zákonnou povinnosťou každého majiteľa motorového vozidla. Jeho hlavným cieľom je krytie peňažných škôd na majetku či zdraví inej osoby spôsobených automobilom. Uzatvára sa na dobu jedného roka, pričom poisťovňa by mala vždy 10 týždňov pred uplynutím platnosti zmluvy poslať poistencovi platobný výmer na ďalší rok. Ak sa vám zdá jeho cena vysoká, môžete sa rozhodnúť pre zmenu poisťovne. Nezabudnite však o tom vašu starú poisťovňu informovať v dostatočnom predstihu, a to 6 týždňov pred ukončením platnosti zmluvy.

povinne-zmluvne-poistenie-winnersgroup

Čo všetko vplýva na cenu povinného zmluvného poistenia?

Na výpočet výšky povinného zmluvného poistenia vplývajú viaceré faktory. Medzi tie najhlavnejšie patria výkon motora, kubatúra vozidla, jeho veľkostná kategória a vek, či bydlisko jeho vlastníka. Veľké rozdiely v cenách poistení medzi jednotlivými poisťovňami však vytvárajú rozličné bonusy a akcie, a to napríklad bonus za bezškodový priebeh či iné poistenie uzavreté v rovnakej poisťovni.

Výhodné poistenie neznamená len lacné

Keďže na slovenskom trhu je relatívne veľké množstvo poisťovní, ktoré poskytujú povinné zmluvné poistenie, je často náročné nájsť tú, ktorá vám ponúkne to naozaj najvýhodnejšie. Práve preto je vhodné obrátiť sa na odborného poradcu, ktorého vám ponúka napríklad spoločnosť Winners Group. Ten vám pomôže s prieskumom trhu a hľadaním takého poistenia, za ktoré zaplatíte menej, než za to súčasné. Peniaze však v prípade poistení nie sú všetko. Je potrebné zohľadniť aj výšku a rozsah prípadného poistného plnenia, čo je naozaj dôležitý atribút pri voľbe konkrétneho produktu. Vo Winners Group berú ohľad aj na tento fakt, a preto za najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie nepovažujú len to najlacnejšie, ale aj to, ktoré má naozaj bohatý záber poistného plnenia.

 

ZDROJ FOTO: freedigitalphotos.net

About the author

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už