Vyberáme pneumatiky pre motocykel

Vyberáme pneumatiky pre motocykel

- in Nesmie vám ujsť
410
Komentáre vypnuté na Vyberáme pneumatiky pre motocykel

Výber pneumatík je zásadným rozhodnutím, na ktoré nedá dopustiť žiaden vodič automobilu, ale ani motocyklu. Práve pneumatiky ovplyvňujú zážitok z vašej jazdy, no predovšetkým od nich závisí bezpečnosť na cestách. Ak by ste totiž výber pneumatík podcenili a použili nesprávne pneu vzhľadom k počasiu, nielen, že riskujete svoj život, ale i život ostatných účastníkov premávky. Ak patríte medzi zodpovedných vodičov, ktorí si vážia svoje zdravie, neváhajte a siahnite po kvalitných pneu pre váš motocykel, vďaka ktorým sa dostanete do cieľa bez akýchkoľvek komplikácií aj vy!

Kategória pneumatík

Moto diely, kde radíme i pneumatiky, musíte vyberať na základe špecifických vlastností. Dôležité je zvoliť pneu podľa typu motocyklu, ale aj štýlu vašej jazdy. Vedeli ste o tom, že najväčšiu možnosť výberu majú majitelia športových motoriek? Pri výbere vhodných pneumatík sa riaďte podľa kategórie, a teda podľa použitia, pretože je rozdiel, či vyberáte športové alebo cestovné pneumatiky. Medzi najobľúbenejšie patria pneumatiky kategórie „športovo-cestovné“, ktoré sú univerzálne a zároveň poskytujú dokonalý grip na ceste.

Rozmery pneumatík

Pneumatiky musia mať správny rozmer, pričom nezáleží na tom, či vyberáte pneu pre automobil alebo motorku. Rozmery nájdete v technickom preukaze, pričom niekedy máte možnosť vybrať si z viacerých variantov. Práve vďaka údajom uvedeným v technickom preukaze sa môžete dozvedieť nielen to, aká je šírka vašich pneumatík, ale aj profil v percentách ich šírky, konštrukciu či rýchlostný index.

Kvalita musí byť!

Ak ste si aj vy ujasnili, ktoré pneumatiky budú pre váš motocykel tie najvhodnejšie, ostáva vám posledný krok. Výber správneho predajcu. Dajte prednosť overenému predajcovi, ktorý sa môže pochváliť pozitívnymi referenciami od ostatných klientov. Veď kvalitné auto diely a moto diely sú zárukou  bezpečnej a plynulej jazdy, no nie?

 

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už